|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۵۹

تکرار / رئیس ثبت اسناد کشور در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در سال گذشته، در ارتباط با وصول مطالبات معوق بانکی کمک بزرگی انجام شد به طوری که بیش از ۳۲ میلیارد ریال با شناسایی اموال بدهکاران از طریق سیستم مطالبات وصول در اختیار بانک ها قرار گرفت.

احمد تویسرکانی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم درمشهد مقدس، اظهار کرد: سالانه ۴۰ میلیون خدمت به مردم در مجموعه دفاتر اسناد رسمی، ثبت، ازدواج و طلاق انجام می شود، همچنین سالانه ۲۵ میلیون سند ثبت الکترونیک می شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه در حوزه ثبت مالکیت های صنعتی و ثبت اختراعات در سال ۹۲ اصلاحات جدی انجام شد، افزود: در حال حاضر ثبت الکترونیک به پیشخوان مردم منتقل شده که این امر سبب افزایش سرعت در ارائه خدمات و همچنین دقت و ارتقای سلامت اداری می شود.

تویسرکانی خاطرنشان کرد: در ارتباط با ثبت شرکت های تجاری بخشی از این اقدامات مربوط به قانون تجارت می شود و برای رصد فعالیت های تجاری پس از ثبت خلأ قانونی وجود دارد که بخشی از آن به عهده سازمان امور مالیاتی است که باید به صورت سیستمی انجام شود.

وی تأکید کرد: آمادگی داریم تا در مورد شناسایی اموال بدهکاران مساعدت لازم را از طریق ادارات اجرای ثبت انجام دهیم، در سال گذشته، در ارتباط با وصول مطالبات معوق بانکی کمک بزرگی انجام شد به طوری که بیش از ۳۲ میلیارد ریال با شناسایی اموال بدهکاران از طریق سیستم مطالبات وصول در اختیار بانک ها قرار گرفت.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: فرآیند خدمات از طریق ثبت الکترونیک سبب شده تا اقدامات مجرمانه همچون جعل و سندسازی که در گذشته انجام می شد کاهش یابد، در حقیقت می توان گفت این سامانه سبب شده راه دخل و تصرف جعل اسناد صد در صد بسته شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر