|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۶۳

برای نخستین بار در ایران

خبرگزاری تسنیم: مدیر عامل یک شرکت تولیدکننده ملزومات و قطعات کستی در ایران از تولید رنگ دریایی با استفاده از فناوری نانو خبر داد و گفت: با استفاده از تکنولوژی نانو می توان هزینه سوخت و قیمت تمام شده را تا حد چشمگیری کاهش داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از مانا، قاسم نبی پور با بیان این که آزمایش رنگ نانو هم اکنون روی یکی از شناورهای ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حال انجام است، اظهار کرد: چنانچه این تست با موفقیت به اتمام برسد این نوع رنگ روی سایر شناورها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: با این اتفاق، تحولی در بحثرنگ های دریایی در منطقه خلیج فارس ایجاد خواهد شد و می توانیم ایران را به عنوان تولیدکننده این محصول در منطقه معرفی کنیم.

وی در خصوص تولید سوخت با استفاده از فناوری نانو نیز گفت: تولید سوخت و رنگ نانو از جمله مباحثی است که دنیا هنوز به شکل جدی وارد آن نشده است و قصد داریم در ایران به تولید آن بپردازیم.

نبی پور تاکید کرد: با استفاده از تکنولوژی نانو و تولید سوخت هزینه سوخت و قیمت تمام شده تا حد چشمگیری کاهش می یابد.

مدیر عامل شرکت خیبر با اشاره به این که حوزه فعالیت ما تولید رنگ، روغن، ملزومات، قطعات و ماشین آلات راهسازی است، افزود: با توجه به اینکه بیشترین هزینه های مصرفی روی کشتی مربوط به رنگ و روغن است باید تمام تلاش برای تولید این ۲ محصول در داخل صورت گیرد.

نبی پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ شرکت در داخل رنگ و روغن دریایی تولید می کنند و چنانچه تست ها به نتیجه برسد پیوند دانشگاه و صنعت در کشتیرانی اتفاق می افتد و می توانیم این نوع روغن و رنگ را در کشور تولید کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر