|
|
کدخبر: ۱۵۶۵۵۸

به مناسبت فرا رسیدن روز زن و مقام مادر /

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت فرهنگ تربیتی دینی منجر به بالا رفتن جایگاه زن در کشور می شود.

زهره طبیب زاده، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیمبا بیان اینکه زنان در جامعه نقش اساسی دارند همچنین زن به عنوان مادر نیز در خانواده مانند ستون و اساس نقش ایفا می کند، اظهار داشت: براساس دیدگاه های اسلام اساس جامعه خانواده است نه فرد و در این راستا پایه و اساس خانواده نیز زن است.

وی ادامه داد: زن در خانواده به عنوان مادر نقش اساسی داشته و از جایگاه والایی برخوردار است همچنین باید بگویم که در طول تاریخ با اندیشه های مختلف به زن بسیار ظلم شد ولی با وجود اسلام زن و دختر از جایگاه والایی برخوردار شده و حضرت فاطمه(س) به عنوان الگو برای زن و مرد قرار مطرح شد.

**آشناسازی نسل جوان در خصوص ترویج جایگاه زن در سیره پیامبر اعظم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیار مبارک است که در جمهوری اسلامی روز میلاد حضرت زهرا(س)، روز زن و مادر است چراکه الگوی ما ایشان هستند، گفت: آشناسازی نسل جوان با انقلاب اسلامی و شناساندن جایگاه رفیع امام خمینی(ره)، ترویج جایگاه زن در سیره پیامبر اعظم، گسترش فرهنگ و سیره فاطمی در جامعه اسلامی و معرفی الگوهای اسلامی و انقلابی برای زنان مسلمان با هدف معاصر سازی شخصیت حضرت فاطمه(س) از مواردی است که باید صورت گیرد.

طبیب زاده با اشاره به اینکه تقویت فرهنگ تربیتی دینی منجر به بالا رفتن جایگاه زن در کشور می شود، بیان کرد: در احادیثو قرآن در خصوص جایگاه زن و دختر بسیار سفارش کرده است بنابراین باید بدانیم که این مقام بسیار والا است و باید برای بالا رفتن این مقام اقدامات بیشتری صورت گیرد.

** صدا و سیما سریال های مربوط به جایگاه مادر و زن را پخش کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: صدا و سیما باید در خصوص نشان دادن جایگاه مادر و زن در کشور اقدام کند ولی اکنون با سریال های خود جایگاه زن و مرد را تغییر داده و به درستی جایگاه زن را نشان نداده است که باید در این زمینه برنامه ریزی دقیق و تاثیرگذار داشته باشند.

وی ادامه داد: صدا و سیما سریال های مربوط به جایگاه مادر و زن پخش کند و در راستای فرهنگسازی گامی موثر بردارد.

**توجه به نقش محوری خانواده و تقویت این نقش در روز زن

طبیب زاده گفت: معرفی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) و معاصرسازی الگوی ایشان، توجه به نقش محوری خانواده و تقویت این نقش، اطلاع رسانی از ارتقاء شاخص های توسعه انسانی در حوزه زنان باید در تمام سال به خصوص روز زن مدنطر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جایگاه مادر در استجابت دعا برای فرزند نشان از ارزش این مقام است، افزود: اینکه در روز زن دولت برای بحثفرهنگ عفاف و حجاب بودجه در نظر گیرد امر درستی است ولی تنها موضوع اعتبار مدنظر نیست بلکه باید فرهنگسازی در خصوص جایگاه حجاب صورت گیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر