|
|
کدخبر: ۱۵۹۱۱۰

کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش ۲۸ درصدی بارش باران در پایتخت خبر داد.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار محیط زیستخبرگزاری تسنیماظهارداشت: تهران امسال در سال زراعی از اول مهر تا امروز، ۱۶۸ میلی متر بارش بارن داشته است که باید بگویم سال گذشته این میزان بارش ۲۳۴ میلی متر بوده است در واقع کاهش ۲۸ درصدی بارش بارن در تهران را در بازده درازمدت داشته ایم.

وی ادامه داد: به طور کلی ۱۸ استان کشور امسال شاهد کاهش بارندگی بودند که به ترتیب کاهش، شامل استان های سمنان، یزد، گلستان، خراسان شمالی، البرز، خراسان رضوی، تهران، آذربایجان غربی، قم، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمان، فارس، مازندران و کردستان است که این استان ها زیر حد نرمال بارش داشته اند.

** کاهش ۴۷ درصدی بارندگی در استان سمنان

گودرزی با اشاره به این که امسال بیش ترین کاهش بارندگی را استان سمنان داشته است، افزود: سمنان امسال در سال زراعی ۶۱ میلی متر و سال گذشته ۱۱۵ میلی متر بارندگی داشته است که باید بگویم کاهش ۴۷ درصدی را شاهد بوده است.

وی عنوان کرد: در کل کشور به طور میانگین در سال گذشته در سال زراعی ۱۹۲ میلی متر و امسال ۱۸۵ میلی متر بارندگی داشته ایم که درواقع با کاهش ۳ درصد بارش باران رو به رو بوده ایم.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین