|
|
کدخبر: ۱۵۹۱۶۰

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با تسنیم خبر داد:

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش در جلسه کمیته آموزش وپرورش گفت: نمایندگان در این جلسه وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را جویا شدند.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به جلسه کمیته آموزش و پرورش مجلس اظهار داشت: در این جلسه مجددا مباحثمربوط به فعالیت های پرورشی و تربیت بدنی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی که توسط مجلس به فعالیت های تربیتی و پرورشی اختصاص یافته، محقق شود.

وی درخصوص ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در این جلسه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش حضور داشت که در رابطه با نیروهای مازاد در آموزش و پرورش به صورت کلی صحبت شد و مقرر شد تا مباحثبه صورت جزئی تر در جلسه بعد بررسی شود.

کوچکی نژاد افزود: سوال اعضای کمیته آموزش و پرورش مجلس این است که قانونی که به آموزش و پرورش دو سال فرصت داده تا نیروهای خرید خدمات آموزشی و مربیان پیش دبستانی را تعیین تکلیف کند رو به اتمام است و این وزارتخانه برای برگزاری آزمون استخدامی چه برنامه ای دارد؟ که در جلسه روز گذشته عنوان شد بخشنامه این موضوع صادر شده است و قرار شده تا نیازها برآورد شود و سپس برای این گروه آزمون برگزار شود.

به گزارش تسنیم، مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۷ مرداد ۹۱ مصوب کرد که از تاریخ تصویب این قانون آموزش و پرورش موظف است حداکثر ظرف دو سال تمام مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را که با آموزش وپرورش همکاری داشته اند، از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد ۲ و ۳ قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش مصوب ۱۵ مهر ۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین