|
|
کدخبر: ۱۵۹۱۶۶

مشاور عالی مجمع نمایندگان کارگران ایران در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: مشاور عالی مجمع نمایندگان کارگران ایران با بیان اینکه طرح " مسکن امید " هدیه روز کارگر از سوی ربیعی به جمعیت ۱۱ میلیونی کارگران است گفت: این طرح انحصاراً برای بیمه شدگان تامین اجتماعی است و ساخت آن ارتباطی به وزارت راه و شهرسازی ندارد.

فرامرز توفیقی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه اجرای طرح " مسکن امید " با استفاده از ظرفیت شرکت خانه سازی ایران که زیر مجموعه شستا است، انجام می شود گفت: این طرح جدید تامین مسکن از مسکن مهر کارکرد بهتری خواهد داشت و می توان مراحل آن را به صورت اجرایی تر دنبال کرد.

وی ادامه داد: در اتاق فکری که در وزارت تعاون با مدیریت ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد طرح مسکن مهر آسیب شناسی شد و در نهایت این نتیجه به دست آمد که با استفاده از ظرفیت شرکت خانه سازی ایران و در جهت خانه دار شدن کارگران و مشمولان قانون کار و همچنین بازنشستگان تامین اجتماعی طرحی در قالب " مسکن امید " در دولت دنبال شود.

توفیقی اظهار کرد: جزئیات اجرای این طرح به عنوان هدیه روز کارگر در ایام هفته کارگر از زبان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان خواهد شد. در حالت کلان مقرر شده است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری شرکت خانه سازی ایران مقدمات اجرای این طرح را با اولویت ساخت در شهر های صنعتی بزرگ دنبال کند.

مشاور عالی مجمع نمایندگان کارگران ایران تاکید کرد: قرار است در راستای این طرح ۳ تا ۶ میلیون کارگر فاقد مسکن در یک دوره ۵ ساله خانه دار شوند. با وجود اینکه متولی امر مسکن در کشور وزارت راه و شهرسازی است اما طرح مسکن امید انحصارا برای بیمه شدگان تامین اجتماعی است.

وی ادامه داد: از آنجا که مقام معظم رهبری به وزیر کار تاکید بر تامین رفاه کارگران داشته اند، وی تلاش دارد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، بحثرفاه کارگران که از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری است را عملیاتی کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین