|
|
کدخبر: ۱۵۹۲۳۵

از نخستین ساعات بامداد امروز؛

خبرگزاری تسنیم: ثبت نام دریافت یارانه نقدی برای سرپرستان متقاضی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها " هفت " است از نخستین ساعات بامداد امروز(چهار شنبه) در سایت رفاهی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، از بامداد چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه ثبت نام نخستین گروه از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی در سال ۹۳ در سراسر کشور و از طریق سایت رفاهی آغاز شد و طبق برنامه زمان بندی دولت طی دو روز گذشته دو گروه از متقاضیان فرم خود اظهاری را تکمیل کردند.

براساس برنامه اعلام شده، ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز ۲۰ فروردین ماه جاری، به طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www. refahi. ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری ها و فرمانداری ها آغاز شد.

البته باتوجه به افزایش مراجعه کنندگان به سایت رفاهی در روز نخست ثبت نام و اختلال سایت احتمالا تعدادی از مردمی که شامل گروه اول بودند امکان ثبت نام را پیدا نکردند و پیش بینی می شد در روز دوم نیز این اتفاق رخ دهد چراکه مشمولین گروه دوم بیشتر از گروه اول هستند ولی با تمهیدات سازمان هدفمندی در روز دوم سایت با اختلال کمتری همراه شد.

از نخستین ساعات بامداد پنج شنبه ۲۱ فروردین ماه سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «یک» است می توانستند با مراجعه به سایت رفاهی و یا دفاتر شرکت های پست قدام به نام نویسی کنند.

سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «دو» است در روز جمعه ۲۲ فروردین، عدد «سه» در روز شنبه ۲۳ فروردین و عدد «چهار» در روز یکشنبه ۲۴ فروردین می توانستند با مراجعه به سایت رفاهی و یا دفاتر شرکت های پست اقدام به نام نویسی کنند. همچنین ثبت نام سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آن ها «پنج» است نیز از بامداد دوشنبه ۲۵ فروردین آغاز شد.

به گزارش تسنیم، ثبت نام سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی با عدد «شش» در سمت راست شماره کارت ملی از نخستین ساعات بامداد روز(سه شنبه ۲۶ فروردین) در سایت رفاهی آغاز شد.

براساس این گزارش، ثبت نام سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی با عدد «هفت» در سمت راست شماره کارت ملی از نخستین ساعات بامداد امروز(چهارشنبه ۲۷ فروردین) آغاز شده و متقاضیان ۲۴ ساعت فرصت دارند برای تکمیل فرم خود اظهاری اقدام کنند.

ثبت نام سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی با عدد «هشت» در سمت راست شماره کارت ملی در روز ۲۸ فروردین و در نهایت عدد «۹» در روز ۲۹ فروردین ماه جاری انجام خواهد شد. همچنین روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه جاری به ثبت نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی ای تعلق دارد که طی ۱۰ روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت نام نشده اند.

یادآور می شود ثبت نام از هر نقطه کشور با ورود به سایت www. refahi. ir امکان پذیر خواهد بود و افرادی که در روستاها و مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به اینترنت ندارند نیز می توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداری ها، بخشداری ها و استانداری ها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مراجعه کنند.

* جزئیات ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی فاز دوم

با نزدیک شدن به روزهای ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی سازمان هدفمندی یارانه ها سایت رفاهی را به منظور بروزرسانی و انجام پاره ای از تغییرات مسدود کرد و از سه شنبه ۱۹ فروردین ماه این سایت مجدداً با تغییرات اعمال شده بازگشایی شد.

در این تغییرات دولت نام سامانه مدیریت حساب خانوار را به سامانه اعلام نیاز برای دریافت یارانه نقدی تغییر داده است، بر همین اساس مردم برای ثبت نام دریافت یارانه نقدی باید در این سامانه اطلاعات مورد نیاز را وارد کنند.

بعد از تکمیل صفحه نخست سامانه اعلام نیاز دریافت یارانه نقدی مردم باید نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام کنند؛ در صفحه نخست دولت به مردم متذکر شده است که اگر مشخص شود اطلاعات نادرستی در فرمها اظهار شده به موجب قانون ضمن استرداد وجود دریافتی تا سه برابر یارانه نقدی دریافت شده متقاضی مشمول جریمه قرار می گیرد.

همچنین در بند دیگری از سامانه مردم باید تأیید کنند که اطلاعاتی را که در فرمهای تقاضای یارانه نقدی درج می کنند می تواند مبنای ارزیابی مالی و رتبه سنجی اقتصادی اش برای اعطای وام یا سایر تسهیلات از سوی بانک ها و مؤسسه های مالی قرار گیرد.

پیشترخبرگزاری تسنیمبا انتشار خبری درباره کف درآمدی تعیین شده در فاز دوم هدفمندی یارانه ها اعلام کرد که دولت در این طرح مردم را به ۵ گروه دسته بندی کرده و حداقل کف درآمدی این گروه ها ۶۰۰ هزار تومان و حداکثر آن ۲.۵ میلیون تومان است.

بعد از انتشار این خبر رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها در گفت وگوی تلویزیونی جزئیات دیگری از کف درآمدی را تشریح و اعلام کرد: در فرمی که برای این مرحله طراحی شده است، ۵ سقف درآمدی را مشخص کردیم که شامل سقف درآمدی ماهانه کمتر از ۶۰۰هزار تومان، ۶۰۰هزار تا یک میلیون تومان، یک میلیون تا ۲میلیون تومان، ۲میلیون تا دو و نیم میلیون تومان و بالاتر از دو و نیم میلیون تومان که همه اینها مشخص است و لحاظ می شود.

بر همین اساس مردم باید در هنگام تکمیل فرم خوداظهاری سطح درآمدی خود را از بین ۵ گروه تعریف شده انتخاب و تأیید کنند که در کدام یک از گروه های کمتر از ۶۰۰هزار تومان، از ۶۰۰هزار تومان تا یک میلیون تومان، از یک تا ۲میلیون تومان، از ۲ تا ۲.۵میلیون تومان و بیشتر از ۲.۵میلیون تومان در ماه قرار دارند.

گفتنی است که در فرم خوداظهاری دریافت یارانه نقدی دولت تأکید کرده که منظور از سطح درآمد خانوار، میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال ۹۲ شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانکی، عایدی از مستغلات، حقوق ماهانه مستمری یا وظیفه بگیران و موارد مشابه قبل از پرداخت اقساط وام است.

دولت به مردم متذکر شده است که باید سطح درآمد خانوار با دارایی های آن خانوار همخوانی داشته باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر