|
|
کدخبر: ۱۵۹۴۳۴

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت دخانیات ایران از افزایش ۱۵۵ هکتاری سطح زیرکشت توتون در کشور طی سال گذشته خبر داد و گفت ۵۰ هزار نفر از قشر زحمتکش کشاورز از محل کشت محصولات دخانی امرار معاش می کنند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی شرکت دخانیات ایران، معصوم نجفیان از افزایش زیر کشت توتون داخلی در سال ۹۲ در مقایسه با سال ۱۳۹۱ برای تولیدات سیگار در داخل خبر داد و گفت: در سال ۹۱،۵ هزار و ۹۳۹ هکتار زیر کشت توتون بوده است که در سال ۱۳۹۲ این رقم به ۶ هزار و ۹۴ هکتار رسیده است که افزایش ۱۵۵ هکتاری را نشان می دهد.

وی افزود: کشت توتون جهت تولید محصولات دخانی با تاکید بر ارتقاء سطح کیفی و کمی به منظور تامین نیاز توتون کارخانجات سیگارت سازی و امر صادرات و با هدف افزایش سهم مصرف توتونهای داخلی نیازی اساسی است که خوشبختانه در برخی استانها بویژه استان گلستان به صورت چشمگیری انجام شده است.

نجفیان با اشاره به میزان سطح کشت توتون در استان گلستان تصریح کرد: در سال ۱۳۹۱،۲ هزار و ۵۶۵ هکتار زمین در استان گلستان زیر کشت توتون بوده است که در سال ۱۳۹۲ این رقم به ۲ هزار و ۸۰۸ هکتار رسید که با تلاش و برنامه ریزی درصدد هستیم تا این رقم در سال ۹۳ به ۲ هزار و ۹۵۰ هکتار زیر کشت توتون برسد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار نفر از قشر زحمتکش کشاورز از محل کشت محصولات دخانی امرار معاش می نمایند و تاکنون حمایتهای مورد انتظار از سوی سازمانهای متولی برای کشت این محصول پر زحمت انجام نپذیرفته است. این در حالی است که امروز اکثر کشورهای دنیا با توجه به توسعه صنعت دخانیات بخش مهمی از سیاستهای اقتصادی خود را به سمت توسعه بخش کشاورزی صنعت دخانیات(توتون) سوق داده اند.

انتهای پیام / /

ارسال نظر