|
|
کدخبر: ۱۵۹۴۶۷

مدیر پردیس سینمایی آزادی فروش فیلم ها در نوروز ۹۳ را بی نظیر توصیف کرد.

گروه فرهنگی مشرق- رضا سعیدی پور درباره گیشه نوبت اول اکران بهار به سوره سینما گفت: خوشبختانه امسال برای اولین بار فروش فیلم ها بسیار رضایت بخش بود و از ۵ فیلم اکران شده ۴ فیلم فروش میلیاردی داشتند که این برای سینمای ایران یک اتفاق محسوب می شود. فروش «معراجی ها» و «طبقه حساس» بر سایر فیلم ها پیشی گرفته و از آنجا که ما سرگروه «چ» هستیم و این فیلم به خوبی کف فروش را پر کرده این قابلیت را دارد که هفته بر پرده اکران باقی بماند. از «خط ویژه» همچنان استقبال می شود و ما قصد داریم این چهار فیلم را فعلا نگه داریم و تنها «با دیگران» را به صورت تک سانس نمایش خواهیم داد. قرار بود از امروز فیلم سینمایی «زندگی جای دیگری است» به جای «دیگران» اکران شود. اما در تماسی که با دفتر پخش داشتیم متوجه شدیم فیلم امروز برای اکران آماده نمی شود.

سعیدی پور درباره اکران نوبت دوم بهار گفت: انتخاب های خوبی در این زمینه صورت گرفته است. سینمای ما سرگروه «اشباح» است و قرار است سینما استقلال «زندگی مشترک آقا و خانم محمودی» و سینما آفریقا «متروپل» را اکران کند و با اینکه سینما قدس هنوز فیلمش را اعلام نکرده اما همه اینها فیلم های نسبتا خوبی هستند و فروش امیدوار کننده دارند. هنوز چند فیلم خوب داریم که به خاطر آماده نبودن در جشنواره حضور نداشتند مثل فیلم سینمایی «شهر موشها» و فیلمی که رضا عطاران این روزها در حال تولیدش است و چند کار دیگر که می تواند برای نیمه دوم سال فروش و اکران خوبی را رقم بزند.

وی افزود: یکی از دلایلی که امسال فروش را متمایز از همیشه کرد و باعثافزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی رونق سینماها شد نوع فیلم هایی بود که برای اکران نوروز در نظر گرفته شده بود. ضمن اینکه «معراجی ها» از ۲۲ روز قبل از عید به نمایش درآمد و ماه اسفندی که هیچ سینماداری توقع فروش و جلب مخاطب ندارد را با فروش خود خوشحال کرد. موضوع فیلم ها ارتباط خوبی با تماشاگر برقرار کرد. اگر شورای سیاست گذاری و مدیران برای چیدمان فیلم ها برنامه درستی داشته باشند تا پایان سال اکران رضایت بخشی خواهیم داشت.

سعیدی پور همچنین درباره واحدهای تجاری سینما آزادی که سال هاست بلا استفاده مانده گفت: این واحدها قبل از افتتاح پیش خرید شده اند و تصمیم رونق و راه اندازی شان با صاحبان آنها است، ما منتظر آنها نشدیم و سینما را راه اندازی کردیم. قطعا این واحدها اگر فعالیتشان را شروع کنند افرادی که به خاطر دیدن فیلم به این مرکز می آیند از محصولات آنها استفاده خواهند کرد و به نوعی مشتری آنها می شوند و از طرفی کسانی که به خاطر محصولات آنها پا به این مجموعه می گذارند می توانند تماشاگران خوبی برای سینما بشوند.

وی به نمایش مسابقات جام جهانی از سینما آزادی در سال های پیش اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه امسال کشور ما در این دوره مسابقات حضور دارد. جام جهانی فوتبال جذابیت بسیار بالاتری برای ایرانیان خواهد داشت. این مسابقات ذهن را به سمت فوتبال می برد و طبیعتا تمرکز روی سینما کم می شود. ما سال های گذشته با نمایش مسابقات در سالن ها این ارتباط را برقرار کردیم و با موافقت اماکن و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این آمادگی را داریم که امسال هم میزبان علاقمندان فوتبال باشیم.

بانی فیلم

ارسال نظر