|
|
کدخبر: ۱۵۹۵۴۰

یک زن کارآفرین در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: یک زن کارآفرین نمونه گفت: برای بزرگ شدن کیک اقتصاد در کشور باید زنان حضوری پررنگ داشته باشند.

پروا سلطانی، کارآفرین نمونه در گفت و گو با خبرنگار زنان و خانوادهخبرگزاری تسنیمضمن تبریک روز زن و هفته مقام مادر اظهارداشت: خوشبختانه زنان جایگاه زنان در کشور ما روز به روز افزایش می یابد که این امر بسیار قابل توجه است.

وی با بیان این که هر روز فاصله میان زنان و مردان در کشور ما از نظر تبعیض رو به کاهش است، ادامه داد: باید از توانمندی های زنان در اقتصاد استفاده بیشتری کرده تا بتوانیم کیک اقتصاد در کشور را بزرگ تر کنیم.

** افزایش تولید ناخالص ملی با نیروی مولد زن

این وارد کننده سنگ آهن با اشاره به این که جایگاه زنان در کشور نسبت به غرب قابل مقایسه نیست، گفت: تولید ناخالص ملی از طریق نیروی مولد زن افزایش خواهد یافت بنابراین در این زمینه باید گام های جدی برداشت.

سلطانی بیان کرد: جایگاه شغلی زنان در کشور بسیار مناسب است به شکلی که در برخی کشورهای عربی زنان حق رای و آزادی بیان ندارند چه برسد به حضور در عرصه های مختلف.

**توازن کار خارج و داخل منزل توسط زن

وی با بیان اینکه زنان به غیر از محیط بیرون از منزل در خانواده نقش مادری را ایفا می کنند که باید این امر را با یکدیگر متوازن کنند، افزود: در تمام دنیا مادر نقش اساسی و با ارزش دارد ولی خانواده در غرب بسیار کمرنگ است که به طور کلی باید در زمینه شناساندن بیشتر چایگاه مادری در تمام دنیا تلاش کرد.

این زن کارآفرین بیان کرد: در کشور ما به واسطه تعلیمات دینی و اسلام به زنان بیش از بیش توجه دارند و برای آن ها به خصوص نقش مادری احترام خاصی قائل هستند که در این جا باید بگویم مادر است که نسل آینده جامعه را تربیت می کند.

**زنان در برخی کشور ها شهروند درجه ۲ هستند

سلطانی گفت: در برخی کشورها زنان در درجه ۲ شهروندی هستند ولی خوشبحتانه در کشور ما این تبعیض وجود ندارد. همچنین در کشور های غربی ما شاهد خشونت علیه زنان و پایمال شدن حقشان هستیم که این نشان از تفاوت جایگاه زن در کشور ما نسبت به غرب است.

وی ادامه داد: در کشور های غربی به حقوق زنان تعارض می شود که باید در تمام دنیا این وضع بهبود یابد و همه به زن مبه عنوان مادر فرزندان و یک قشر فرهیخته بنگرند.

**ایجاد شرایط از سوی دولت برای آزادی عمل بیشتر زنان در حوزه اقتصادی

این فعال اقتصادی عنوان کرد: به عنوان زنی که در کار اقتصادی مشغول به فعالیت هستم از دولت درخواست دارم که شرایطی برای آزادی عمل بیش تر زنان درحوزه اقتصادی فراهم کند.

سلطانی گفت: با وجود این که زنان در تمام عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، بین المللی و اقتصادی حضور دارند ولی باز هم زیر ساخت های مانور بیش تر زنان در عرصه های مختلف به ویژه اقتصاد از سوی دولت صورت گیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین