|
|
کدخبر: ۱۵۹۵۹۵

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در کشور محور توسعه کالبدی و مادی است و شهروندان محور توسعه نیستند، گفت: توسعه در ایران با شاخص هایی همچون میزان افزایش رفاه، دانش، توانمندی، قدرت رقابت شهروندان در بین المللی سنجیده نمی شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی در نشست هم اندیشی با حضور اساتید دانشگاه ها، شهرداران و صاحب نظران استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بعد از ۳۵سال فعالیت در بعد از انقلاب در حوزه های مختلف اعم از دولتی، دانشگاهی و اجتماعی و خصوصی فهمیدم که در ایران محور توسعه کالبدی و مادی است و شهورندان محور توسعه نیستند.

وی ادامه داد: تجربه به بنده می گویددر سفر به استان ها آنچه که طرح و به آن توجه می شود شاخص های فیزیکی و کالبدی است و در مورد شاخص های دیگر بحثنمی شود و هنوز دولت را محور توسعه می دانند. البته در سراسر جهان دولت نفشی محوری دارد و کسی نمی تواند منکر آن شود اما ما آنقدر این نقش را بزرگ می کنیم که نقش بازیگران اصلی تحت تاثیر دولت قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: نمی خواهم داستان های پیچیده درخصوص شاخه های توسعه را خیلی ساده کنیم و اگر قبول کنیم که اصلی ترین موضوع شهروندان هستند موضوعات طور دیگری دیده می شوند.

وی تاکید کرد: سوال این است که چرا استان سیستان و بلوچستان با وجود منابع مادی، انسانی و موقعیت جغرافیایی کم نظیر آنطور که باید باشد نیست؟ البته این موضوع مختص این استان نیست و من نگاه استراتژیک به آن دارم و در مورد کل ایران هم این موضوع مطرح می شود که چرا ایران جایگاه پیشتازی در توسعه را ندارد.

آخوندی تصریح کرد: نگاه من نسبت به استان سیستان و بلوچستان مثبت است و از اینکه همیشه تصویری که از این استان ترسیم می شود فقیر است رنج می برم. این شاید برای جلب توجه و حذب بودجه بیشتر بوده است اما در طول زمان امکان جذب سرمایه و توسعه متوازن را از دست داده ایم.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ظرفیت های مادی استان از نظر معاون و حتی در برخی نقاط منابع آبی، موقعیت نسبتا استثنایی این استان در دسترسی به آبهای آزاد خارج از تنگه هرمز، دسترسی به دو کشور و شبه قاره هند و منابع انسانی اعم از وجود نزدیکبه ۱۰۰ هزار دانشجو در استان فارغ از کیفیت و ارزیابی آنها ظرفیت های قابل توجهی است که در عین حال می بینیم سیمای شهری کیفیت نازلی را دارد.

وی در توضیح خود در مورد استان سیستان و بلوچستان افزود: توسعه محور شرق سه دهه قدمت دارد و در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز به این موضوع پرداخته شده است امابرابطه چند میلیونی استان های شرقی با این طرح چیست و نقش شهروندان و نحوه حضور آنها در این طرح دیده نمی شود که ÷یشنهاد می کنم دانشگاهیان استان با برگزاری همایش هایی در این زمینه کنکاش کنند.

وی پیشنهاد داد: یک جریان جذب سرمایه اعم از انسانی و مادی را به استان سیستان و بلوچستان را ساماندهی کنیم و حرف ها را از سطح ایده و طرح به پروژه های سرمایه پذیر تبدیل کنیم. و باید پژوهشی در زمینه ارتقای کیفیت زندگی انجام شود که در اعتلای اخلاقی و دانش جامعه نقش موثر داشته باشد و اگر اینچنین نباشد این پژوهش ابتر خواهد بود.

آخوندی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پیشنهاد یکی از حضار در خصوص ایجاد پژوهشکده حمل ونقل در استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: درصدد هستیم بین مرکز تحقیقات وزارتخانه و دانشگاه با حضور مداوم اعضای هیات علمی رابطه ای عمیق باشد و پیشنهاد می کنم در خصوص ایجاد شعبه ای از مرکز تحقیقات در استان سیستان و بلوچستان با رئیس این مرکز مذاکره کنید. بنده هم موضوع را به ایشان اعلام خواهم کرد.

وزیر راه و شهرسازی در جمع بندی سخنانش با اشاره به اینکه اگر حس تعلق در شهروندان ایجاد شود می توان با رفتارهای غلط مقابله کرد، تاکید کرد:. برای انضباط شهری نیازمند نظارت اجتماعی علاوه بر نظارت اداری هستیم. همچنین در وزارت راه وشهرسازی تلاش می کنیم دفاتر مهندسی با سابقه ایران که ثروتهای ملی هستند متلاشی نشوند و تا حدی این کار انجام شده و انجام خواهد شد.

ارسال نظر