|
|
کدخبر: ۱۵۹۵۹۷

۱۸ اردیبهشت ماه برگزار می شود

خبرگزاری تسنیم: پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت با حضور فرهیختگان و اندیشمندان جوان کشور ۱۸ اردیبهشت ماه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، علی متقیان، سرپرست دبیرخانه پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت با اعلام این خبر و با اشاره به اهداف مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از برگزاری این کنگره ها اظهار داشت: گفتمان سازی در زمینه مباحثمربوط به پیشرفت در بین جوانان بویژه دانشجویان و مهیا ساختن بسترهای لازم برای مشارکت و حضور فعال دانشجویان در مراحل تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

متقیان در تشریح محورهای چهارگانه این کنگره گفت: محورهای اعلام شده برای کنگره با عناوین " پیشرفت اقتصادی "، " پیشرفت فرهنگی و معنوی "، " پیشرفت اجتماعی " و " پیشرفت علم وفناوری " با شعار سال یعنی " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی "، و اندیشکده های تعریف شده در مرکز، مطابقت دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با فضای ایجاد شده در جامعه، مشارکت دانشجویان در طرح مباحثمربوط به کنگره قابل توجه باشد.

مسئول دفتر ارتباطات و گفتمان سازی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در ادامه در مورد نحوه ثبت نام و حضور در کنگره نیز یادآور شد: دانشجویان می توانند آثار قلمی و هنری و پایان نامه های تحصیلی خود در این محورها را از طریق پایگاه اطلاع رسانی kpip. ir به دبیرخانه کنگره ارسال و برای شرکت در کنگره ثبت نام کنند.

متقیان با اعلام آمادگی کنگره برای پذیرش مقالات دانشجویان و فرهیختگان جوان تا ۵ اردیبهشت ماه، از دانشجویانی که تمایل برای حضور در کنگره دارند درخواست کرد که در موعد مقرر با ثبت نام در وبگاه، آمادگی خود را برای حضور در کنگره اعلام نمایند.

سرپرست دبیرخانه کنگره پیشگامان پیشرفت همچنین از تصمیم ستاد برگزاری کنگره برای معرفی پایان نامه های برتر مرتبط با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با هدف تشویق دانشجویان به پرداختن به موضوع پیشرفت در پایان نامه های تحصیلی، خبر داد و افزود: برای اولین بار در پنجمین کنگره و در ادامه آن در دیگر کنگره های پیشگامان پیشرفت، پس از داوری، از رساله ها و پایان نامه های منتخب با اهدای جوایز نقدی، تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی اضافه کرد: بر این اساس، دبیرخانه پنجمین کنگره، از آن دسته از فارغ التحصیلان مقاطع مختلف کارشناسی ارشد و دکتری و معادل حوزویِ واجد شرایط که مایل اند رساله یا پایان نامه آنان در پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت، ارزیابی شود دعوت می کند از طریق سامانه kpip. ir ثبت نام و آمادگی خویش را برای حضور در کنگره و داوری پایان نامه، اعلام نمایند.

مسئول دفتر ارتباطات و گفتمان سازی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شرط پذیرش پایان نامه ها و رساله ها در این کنگره را داشتن ارتباط موضوع پایان نامه با یکی از محورهای چهارگانه کنگره عنوان کرد و افزود: از دیگر شرایط تعیین شده، گذشت کمتر از پنج سال از تاریخ دفاع پایان نامه و ارسال مدارک مورد نیاز تا پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به دبیرخانه کنگره است.

متقیان تأکید کرد از پدیدآورندگان خواسته شده است، چکیده پایان نامه را به صورتی تهیه و ارسال نمایند که متن ارسال شده، قابلیت ارزیابی اولیه را داشته و شرکت کننده، آمادگی ارائه متن پایان نامه را پس از درخواست ستاد کنگره، داشته باشد.

سرپرست دبیرخانه پنجمین کنگره پیشگامان پیشرفت با اشاره به اینکه در کنگره های آینده نیز از پایان نامه های مربوط به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، قدردانی خواهد شد، از دانشجویان رشته های مربوط که در نظر دارند موضوع پایان نامه انتخاب نمایند دعوت کرد در انتخاب موضوع، تأملی در موضوعات مربوط به الگوی پیشرفت کشور داشته باشند.

انتهای پیام /

ارسال نظر