|
|
کدخبر: ۱۶۰۵۳۵

طب سنتی و سبک زندگی سالم /

خبرگزاری تسنیم: دستیار تخصصی طب سنتی گفت: برای رفع لک صورت می توان از ماسک های گیاهی استفاده کرد، البته اگر کسی بخواهد درمان کلی شود، بهتر است که خودش را به یک پزشک حاذق طب سنتی دانشگاهی بسپارد.

لیلا شیربیگی در گفت و گو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، درباره لک صورت و ماسک های گیاهی اظهار داشت: لک صورت از دیدگاه حکما علتش به دلیل مشکلات داخلی بدن است.

وی گفت:برای رفع لک صورت می توان از ماسک های گیاهی استفاده کرد، البته اگر کسی بخواهد درمان کلی شود خوب است که خودش را به یک پزشک حاذق طب سنتی دانشگاهی بسپارد.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران با معرفی چند ماسک گیاهی اضافه کرد: افراد برنج را کاملاً پودر کنند، با کمی شیر(یک قاشق مربا خوری برنج و دو قاشق غذاخوری هم شیر) مخلوط کنند.برنجو شیر جلا دهنده پوست است و تا حدی می تواند لک را از بین ببرد.

شیربیگی ادامه داد: علاوه بر این، کتیرا هم برای رفع لک خوب است، می توان کتیرا را به اندازه یک بند انگشت در آب بیاندازند، حجم کتیرا زیاد خواهد داشت. به اندازه یک قاشق غذاخوری کتیرا بردارند، مقداری شیر اضافه کنند و ماسکش کنند. زمانش با توجه به مقاومت پوست افراد است، چون ممکن است پوست واکنش نشان دهد و قرمز شود. اول کمی بگذارند و ۵ دقیقه تحمل کنند، اگر مشکلی ایجاد نشد می توانند تا ۳۰ دقیقه روی پوست باشد.

دستیار تخصصی طب سنتی گفت: چون ممکن است پوست قرمز شود و خارش پیدا کند و فرد احساس کرد پوستش دچار خارش شده دارد، به جای کتیرا از آرد برنج استفاده کند. این ها درمان های خیلی ساده ای هستند.

شیر بیگی خاطرنشان کرد: افراد می توانند هفته ای دو یا سه بار لکه های موضعی پوستی خوب می شود. شب و روز هم فرقی نمی کند. گندم را هم می توانیم پودر کنند و با شیر مخلوط کنند که همه این مواد جالی(پاک کننده) هستند.

انتهای پیام /

ارسال نظر