|
|
کدخبر: ۱۶۰۵۳۶

کارگردان مجموعه تلویزیونی چمران گفت: احتمالا برای ایفای نقش این شهید از بازیگر غیر چهره استفاده خواهیم کرد، ضمن اینکه ما مقاطع مختلف سنی از این نقش می بینیم و فکر می کنم به ۳ بازیگر نیاز داریم.

گروه فرهنگی مشرق- «جلیل سامان» درباره روند ساخت مجموعه تلویزیونی «چمران» گفت: در حال حاضر نگارش طرح کلی سریال ادامه دارد. تا به حال تا مقطع لبنان نگارش شده و الان وارد فاز ایران شده ام.

وی ادامه داد: تحقیق برایم اهمیت بسیاری دارد و به همین دلیل تحقیق مربوط به بخش های لبنان هم هنوز ادامه دارد تا هنگام نگارش نهایی فیلمنامه، همه چیز به طور کامل در دسترس باشد.

کارگردان مجموعه موفق ارمغان تاریکی و پروانه در ادامه درباره تعداد قسمت های مجموعه چمران نیز توضیح داد: این سریال در ابتدا قرار بود در ۲۶قسمت ساخته شود، ولی اکنون، به این نتیجه رسیدیم که تعداد قسمت ها باید بیشتر باشد و در نهایت قرار شد سریال در ۳۶ قسمت ۴۵ الی ۵۰ دقیقه ای ساخته شود.

سامان همچنین درباره بازیگر نقش شهید چمران گفت: احتمالا برای ایفای نقش این شهید از بازیگر غیر چهره استفاده خواهیم کرد. پیش تولید طولانی خواهیم داشت و من در تلاشم در این مدت بازیگری انتخاب کنم که مخاطب نسبت به او پیش زمینه ذهنی نداشته باشد. ضمن اینکه ما مقاطع مختلف سنی از این نقش می بینیم و فکر می کنم به ۳ بازیگر نیاز داریم.

وی همچنین درباره اینکه سریال فقط در ایران تصویربرداری خواهد شد یا به کشورهای دیگر نظیر لبنان نیز سفر خواهید کرد؟ اظهارداشت: قطعا بخشی از سریال در لبنان می گذرد، اما معمولا لبنان فضای ملتهبی دارد، باید دید تا زمان تصویربرداری شرایط چگونه پیش خواهد رفت.

سامان درباره پرداختن به شخصیت امام موسی صدر در این مجموعه نیز عنوان داشت: در سریال چمران، به امام موسی صدر به صورت برجسته ای پرداخت خواهد شد همه متفق الرأی هستند که ایشان و شهید چمران از بنیانگذاران مقاومت در منطقه هستند.

کارگردان پروانه همچنین در پاسخ به این سوال که تا زمان تولید سریال چمران زمان طولانی در پیش رو است، در این فاصله سریال یا فیلم سینمایی دیگری کار خواهید کرد؟ عنوان داشت: بستگی به شرایط دارد احتمالا تا شرایط تولید فراهم بشود یکی از دغدغه های دیگرم را به تصویر خواهم کشید.

وی در پایان گفت: من و برخی دیگر از عوامل هنوز دستمزدمان را به طور کامل برای سریال پروانه نگرفته ایم. و تا این اتفاق نیفتد توقع بیجایی است که همکارانم را در کار دیگری با تلویزیون درگیر کنم.

ارسال نظر