|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۹۷

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به اصلاح و ابلاغ تعرفه های جدید برق مشترکان خانگی به شرکت های توزیع برق، اعلام کرد: قبوض جدید برق تا پایان هفته جاری به دست مشترکان خانگی می رسد.

غلامرضا خوش خلق امروز در گفتگو با مهر با اشاره به ابلاغ کاهش تعرفه های برق به تمامی شرکت های توزیع برق سراسر کشور، گفت هم اکنون تغییر سامانه های محاسبه صورتحساب مشترکان برق خانگی با تعرفه جدید برق انجام گرفته است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اعلام اینکه با تغییر نرم افزارها پیش بینی می شود قبوض جدید برق تا پایان هفته جاری به دست مشترکان خانگی برسد، تصریح کرد: قبوضی که برای دوره ۲۰ اسفندماه ۹۲ تا ۲۵ فروردین ماه سال جاری از درجه اعتبار ساقط است.

این مقام مسئول درباره پرداخت هزینه این قبوض توسط برخی از مشترکان، توضیح داد: آن دسته از مشترکانی که هزینه این قبوض را پرداخت کرده اند در دوره های آینده صدور قبوض، هزینه پرداخت شده به حساب بستانکاری مشترکان اضافه می شود و از هزینه قبوض آنها کسر خواهد شد.

هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی هم روز گذشته در گفتگو با مهر با تشریح جزئیات دستورات جدید رئیس جمهور برای کاهش هزینه تعرفه های جدید برق در فاز دوم هدفمندی یارانه ها، اعلام کرد: بر این اساس، قیمت تعرفه های برق از ۵۳ به حدود ۵۰ تومان کاهش یافته است.

مقایسه تعرفه جدید و قدیمی برق در طول یک هفته گذشته
متوسط انرژی مصرفی ماهانه(کیلووات ساعت در ماه) قیمت پایه هر کیلووات ساعت برق(قبل از دستور رئیس جمهور در هفته گذشته) قیمت پایه هر کیلووات ساعت برق(پس از دستور رئیس جمهور در هفته جاری)
صفر تا ۱۰۰ ۴۰ تومان ۳۲.۷ تومان
۱۰۰ تا ۲۰۰ ۵۵ تومان ۴۳.۴ تومان
۲۰۰ تا ۳۰۰ ۱۱۴ تومان ۹۳ تومان
۳۰۰ تا ۴۰۰ ۲۲۹ تومان ۱۶۷.۴ تومان
۴۰۰ تا ۵۰۰ ۲۷۹ تومان ۱۹۲.۲ تومان
۵۰۰ تا ۶۰۰ ۳۷۰ تومان ۲۴۱.۸ تومان
مازاد بر ۶۰۰ ۴۱۰ تومان ۲۶۶.۶ تومان
به گزارش مهر، وزارت نیرو روز گذشته با اشاره به ابطال قبوض صادر شده مشترکان از تاریخ ۲۰ اسفند سال گذشته تا ۲۵ فروردین ماه سال جاری، اعلام کرده بود: در محاسبه قبوض جدید برخی از مشترکان، اشتباه هایی صورت گرفته که لازم است اصلاح شود.

ارسال نظر