|
|
کدخبر: ۱۶۲۷۰۳

اصلاح سبک زندگی در عرصه تغذیه /

خبرگزاری تسنیم: یک پزشک گفت: آب گرمی که دمای بین ۳۰ تا ۴۰ درجه دارد، باعثتحریک عمومی و افزایش تعریق و ایجاد ضعف در بدن می شود فقط توصیه می شود افرادی که قوی بنیه هستند، از این آب برای شست وشو استفاده کنند.

فاطمه مرادی در گفت و گو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: آب بسیار سرد کمتر از ۱۲ درجه است که شست و شو با آب بسیار سرد در طب سنتی توصیه نمی شود.

به گفته ویآب سرد با دمای حدود ۱۸ درجه که اگر شستشو با آب سرد انجام شود باعثتقویت بدن می شودهمچنین آب خنک که دمایش بین ۱۸ تا ۲۵ درجه است، آب معتدل که دمایش بین ۲۵ تا ۳۰ درجه است که نه گرما احساس شده نه احساس سرما و تقویت کننده بدن نیز نیست بلکه باعثتضعیف بدن می شود.

این پزشک و پژوهشگر افزود:آب معتدل بیشتر برای حفظ سلامتی استفاده می شود و یکی از این زیر مجموعه های آب معتدل همین حمام تنظیفی است که برای زدودن چرک و بافت مرده بدن استفاده می شود و بهتر است که هفته یک مرتبه استفاده شود و دمایش بین ۲۷ تا ۳۰ درجه است.

مرادی بیان کرد:در بین اماکن آبی دمای آب استخرها بین ۲۵ تا ۲۸ درجه نگه داشته می شود و جزء آب های معتدل است و آب گرم دمای بین ۳۰ تا ۴۰ درجه دارد که باعثتحریک عمومی و افزایش تعریق و ایجاد ضعف در بدن می شود.

وی بیان کرد: فقط توصیه می شود افرادی که قوی بنیه هستند از آب گرم استفاده کنند و بقیه افراد که دارای بدن های ضعیف هستند، استفاده نکنند چرا که موجب ضعف بدن و قوا می شود.

این پزشک و پژوهشگر خاطرنشان کرد: در بین اماکن آبی دمای آب جکوزی ها بین ۳۶ تا ۴۲ درجه است و آب های گرم معدنی هم معمولا بین همین دما را دارند و سونا بستگی دارد درصدش با رطوبتش چقدر باشد سونا بین ۴۵ تا ۱۰۰ درجه است دمایش خیلی بیشتر می تواند گرم باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر