|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۳۸

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه برای حل بیکاری انباشته شده نیازمند مدیریت جهادی هستیم گفت: تولید باید رونق بگیرد و اقتصاد رانتی پشت سر گذاشته شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی در جشنواره فرهنگی هنری کارگر ایرانی با بیان اینکه اقتصاد مشکل اصلی امروز کشور است گفت: رشد و توسعه برنامه اصلی دولت و هر ایرانی محسوب می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: تحول اقتصادی بدون تغییر فرهنگی امکانپذیر نیست و ما نیازمند تغییر بنیادین در نگاه به مصرف کالاهای داخلی و اندازه مصرف در این بخش هستیم.

ربیعی ادامه داد: در بخش بیکاری انباشته شده نیازمند مدیریت جهادی هستیم و این موضوع تنها وظیفه دولت نیست. اولین نکته مهم این است که منزلت اجتماعی کارگران حفظ شود که جای آن نیز در تولید است.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه ای که رشد افراد در کسب ثروت ناشی از تولید باشد آنگاه در این جامعه کارگران حرمتی بیشتر پیدا می کنند، اما وقتی اقتصادی رانتی باشد و پول های بادآورده از راه برسد، تولید بی منزلت می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه با اشاره به اینکه منزلت کارگر مقوله ای فرهنگی است و باید فرهنگ جامعه کرامت کارگر را به رسمیت بشناسد گفت: کرامت کارگر باید از بهبود وضعیت پرداخت دستمزدها آغاز شود.

به گفته ربیعی، باید صدای کارگران زن و مرد در جامعه شنیده شود و امروز رعایت حقوق کارگران به وضعیت اقتصادی کشور بستگی دارد و اگر لشگری از بیکاران را نداشته باشیم آنگاه حقوق کارگر نیز حفظ خواهد شد.

وی ادامه داد: در کنار تلاش دولت راستگویان می توان به رعایت کرامت کارگران نیز امیدوار بود. اگر هر روز صبح میلیون ها نفر راهی کارخانجات شوند و هزاران نشان ساخت ایران بر روی کالاها نقش ببندد، در جامعه نشاط ایجاد می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: کارگر باید خوب زندگی کند و کارفرما نیز باید برای کارگران خدمات رفاهی ایجاد نماید. تولید باید رونق بگیرد و اقتصاد رانتی پشت سر گذاشته شود تا بتوان در سیاست گذاری ها تسهیل ایجاد کرد.

ارسال نظر