|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۹۳

خبرگزاری تسنیم: سومین مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای و با حضور ۳۶ تیم بازی ساز دانشجویی، در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان آغاز شد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، محمد عصاریان دبیر این رویداد اظهار داشت: تمام کمیته های اجرایی مراحل آماده سازی نهایی زیرساخت های مسابقات همچون شبکه، اینترنت، سخت افزار و نرم افزار را برای برپایی این رویداد آماده می کنند.

دبیر سومین مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای یادآور شد که سالن سپیده دانشگاه آزاد اسلامی کاشان محل برگزاری این رویداد مهم بازی سازی شده است و برای اسکان تیم های بازی ساز جوان کشور غرفه بندی شده است.

عصاریان به راهیابی و ثبت نام ۱۴۴ دانشجو در قالب ۳۶ تیم چهار نفره به سومین مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای اشاره کرد و توضیح داد: میزان استقبال گروه های بازی ساز از این رویداد فرهنگی بسیار پرشور بود تا حدی که بیش از ۹۰ درصد شرکت کنندگان در مدت ۲ روز ابتدایی ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: تیم های شرکت کننده از روز دوشنبه ۸ اردیبهشت در کاشان حضور یافتند و از صبح روز سه شنبه مسابقات بازی سازی در قالب ۴۸ ساعت رقابت، آغاز می شود.

عصاریان افزود: این مسابقات با هدف کشف استعدادهای خلاق و مبتکر و خلق آثار نو در عرصه بازی سازی، آشنایی با دستاوردها و توان ملی، برقراری ارتباط میان صنعت و بازار تجارت برگزار می شود.

عصاریان ترویج طراحی و ساخت بازی های بومی و ملی مبتنی بر ارزش های معنوی، هدفگذاری برای ارتقای میزان انگیزه و اشتیاق علاقه مندان به بازی سازی با ایجاد فضایی رقابتی بین دانشگاه ها و مراکز ایده پرداز و طراحی و تولید بازی در سطح کشور را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

نخستین دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای با عنوانˈKASHAN GDC۲۰۱۲ˈ با حضور ۳۴ تیم در سال ۹۱ و دومین دوره این مسابقات نیز با عنوان ˈ IRANGDC۲۰۱۳ˈ با حضور ۳۲ تیم در سال ۹۲ در دو لیگ دانشجویی و آزاد برگزار شد.

وجه تمایز سومین دوره از مسابقات بازی سازی رایانه ای با عنوان ˈIRANGDC۲۰۱۴ˈ، حذف لیگ آزاد و برگزاری رقابت میان تیم های دانشجویی است.

چهارمین دوره مسابقات بازی سازی رایانه ای قرار است سال آینده با حضور تیم های خارجی و در قالب بین المللی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر