|
|
کدخبر: ۱۶۹۱۱۵

مسئولان دو غول خودروسازی ایران از افزایش تولید خودرو در ایران خودرو و سایپا در فروردین ماه امسال خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن ناقدی برادران با اعلام این خبر، اظهار کرد: در فروردین سال ۹۲ تعداد ۶ هزار و ۸۹۹ دستگاه انواع سواری در گروه صنعتی ایران خودرو تولید شد که این عدد در نخستین ماه سال جاری به نزدیکی ۱۹ هزار دستگاه رسید.

محسن ناقدی برادران افزود: تمرکز ایران خودرو بر رفع مشکلات زنجیره تامین، اصلاح فرآیندهای تولید، ارتقای کیفیت و افزایش رضایت مشتریان است و تا رسیدن گروه صنعتی به جایگاه اصلی خود ادامه این اهداف پیگیری می شود.

قائم مقام تولید ایران خودرو همچنین افزایش بهره وری، بهبود فرایندهای طراحی و توسعه و بهبود فرایندهای بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش را از جهت گیری های راهبردی ایران خودرو در دست یابی به چشم انداز و اهداف کلان ذکر کرد.

وی در پایان تاکید کرد: با همکاری مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو شیب افزایش تولید در اردیبهشت ماه و ماه های آتی نیز ادامه خواهد یافت.

همچنین گروه خودروسازی سایپا در فروردین ماه امسال توانسته ۱۷ هزار و ۵۵۵ دستگاه خودرو تولید کند که نسبت به فروردین ماه سال ۹۲ با تولید ۱۳ هزار و ۸۱۸ دستگاه به رشد ۲۷ درصدی دست یافته است.

بر اساس این گزارش، محصولات گروه x۱۰۰ با تولید ۱۲ هزا رو ۴۶۴ دستگاه رشدی برابر با ۴.۱۹ درصد داشته است. علاوه بر این در محصول تیبا نیز با تولید ۳۱۱۷ دستگاه به ۲۲۴ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رسیده است.

از بین شرکت های گروه خودرو سازی سایپا تیراژ تولید سایپا کاشان با تولید ۳ هزار و ۸۵ و رشد ۷.۲۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیشترین رشد تولید را داشته و شرکت سایپا نیز با تولید ۱۲ هزار و ۴۹۶ دستگاه خودرو به رشد ۷.۱۹ درصدی دست یافته است.

ارسال نظر