|
|
کدخبر: ۱۶۹۳۱۹

رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران از اجرای حکم پلمپ ۵ غرفه در بخش ناشران دانشگاهی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به دلیل عرضه کتاب های ناشران دیگر خبر داد.

به گزارش مشرق، همایون امیرزاده رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در جریان نشست خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که عصر امروز جمعه دوازدهم اردیبهشت با حضور سیدعباس صالحی رئیس و جمعی از مدیران ارشد این نمایشگاه در محل کمیته روابط عمومی آن برگزار شد، گفت: بر اساس دستورالعمل تدوین شده برای فعالیت کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران ما موظف به حفظ حقوق مصرف کنندگان و نیز ناشرانی که در یک فرآیند قانونی در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کرده اند، شدیم و در همین راستا ابعاد نظارتی کمیته تقویت شد و تعداد بازرس های آن افزایش یافت و خوشبختانه الان که روز سوم نمایشگاه را سپری می کنیم، شاهد کاهش چشمگیر تخلفات ناشران نسبت به بازه زمانی مشابه در دوره قبل هستیم.

وی افزود: با این حال ما ناچار شدیم به دلیل اینکه بعضی از ناشران اطلاع کافی از ضوابط و مقررات نمایشگاه نداشتند، ۲۳ مورد تخلف را که ممکن است در نمایشگاه کتاب تهران رخ بدهد احصاء و آنها را به ناشران ابلاغ کردیم.

به گفته امیرزاده از بین ۸۰ گزارشی که از بخش های مختلف به کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران رسیده است، بخش عمده ای قابل حل بود که برطرف شد.

رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در عین حال از برخورد با ۵ ناشر متخلف تا این لحظه که روز سوم نمایشگاه است، خبر داد و گفت: در بخش ناشران دانشگاهی ما ناچار به صدور حکم تعطیلی یک روزه برای ۵ غرفه شدیم که علت این مسئله هم عرضه آثار سایر ناشران بود. این حکم از امروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال می شود و پس از این زمان چنانچه این ناشران بتوانند آثار خودشان و نه آثار سایر ناشران را عرضه کنند، منعی برای حضور در نمایشگاه ندارند در غیر این صورت قطعا عذر آنها خواسته خواهد شد.

امیرزاده اضافه کرد: ما در تعامل بسیار نزدیک با کمیته نظارت و ارزشیابی هستیم و گزارش های آنها را به دقت رصد و موارد را اعمال می کنیم و ناظران خبره و همیشه بیدار نمایشگاه یقینا در جهت خدمت رسانی مطلوب به آحاد شرکت کنندگان فعالیت خواهند کرد.

ارسال نظر