|
|
کدخبر: ۱۷۲۲۳۶

وزارت بازرگانی آمریکا خبر داد

خبرگزاری تسنیم: صادرات آمریکا به ایران در سه ماه نخست ۲۰۱۴ با افت ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۳ میلیون دلار رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، وزارت بازرگانی آمریکا در جدیدترین گزارش خود کل مبادلات تجاری ایران و آمریکا در سه ماه نخست ۲۰۱۴ را ۴۳ میلیون دلار اعلام کرد.

مبادلات تجاری دو کشور در این مدت با افت قابل توجه ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۳ مواجه شده است. مبادلات دو کشور در سه ماه نخست سال گذشته میلادی ۷۴.۴ میلیون دلار اعلام شده بود.

در حالی مبادلات آمریکا با ایران در سه ماه نخست ۲۰۱۴ کاهش داشته است که در توافق موقت هسته ای برخی محدودیت ها در زمینه مبادلات تجاری ایران برداشته شده است. توافق ژنو از ۲۰ ژانویه اجرایی شد.

بر اساس این گزارش، صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه، فوریه و مارس ۲۰۱۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد کاهش داشته و به ۴۳ میلیون دلار رسیده است. صادرات آمریکا به ایران در ۳ ماه نخست ۲۰۱۳ بالغ بر ۷۲.۸ میلیون دلار اعلام شده بود.

واردات آمریکا از ایران در ماه های ژانویه، فوریه و مارس ۲۰۱۴ نیز صفر بوده است. این در حالی است که واردات آمریکا از ایران در ۳ ماه نخست ۲۰۱۳ بالغ بر ۱.۶ میلیون دلار اعلام شده بود.

وزارت بازرگانی آمریکا صادرات ماهانه این کشور به ایران در ژانویه، فوریه و مارس سال جاری میلادی را به ترتیب ۱۳.۱ میلیون دلار، ۱۱.۱ میلیون دلار و ۱۸.۸ میلیون دلار اعلام کرده است.

انتهای پیام / /

ارسال نظر