|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۹۰

حجت الاسلام مصلحی:

وزیر سابق اطلاعات در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران در پاسخ به پرسش تسنیم گفت: مستند روحانی هستم را ندیده ام، اما آستانه تحملمان باید بالاتر از این ها باشد.

گروه فرهنگی مشرق- حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات صبح امروز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت با حضور در نمایشگاه کتاب تهران به بازدید از بخش های مختلف از جمله سالن یاس پرداخت.

وی در جمع خبرنگاران در درپاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه آیا مستند «من روحانی هستم» را دیده اید و نظرتان در باره آن چیست؟ گفت: من این مستند را ندیده ام، تنها درباره آن چیزهایی شنیده ام، بنابراین نمی توانم قضاوتی در این زمینه داشته باشم، اما به نظرم باید آستانه تحملمان بالاتر از این ها باشد.

مصلحی در پاسخ به این پرسش که رهبر انقلاب امسال برخلاف رویه هر ساله از نمایشگاه کتاب بازدید نمی کنند، به نظر شما علت این موضوع چیست؟ گفت: البته این برخلاف رویه هر ساله نیست، در مقاطع گذشته نیز چنین بوده است، اما بالاخره باید این موضوع را بررسی کنند و ببینند علت چیست؟

وی در پاسخ به اینکه عده ای معتقدند که حضور نیافتن رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب به دلیل نارضایتی از وضعیت فرهنگی کشور است، شما نیز چنین می اندیشید؟ گفت: این در فرمایشات صریح رهبر انقلاب بارها بیان شده که نسبت به وضعیت فرهنگی کشور احساس نگرانی می کنند، هشدارهایی که ایشان بیان می فرماییند، بیانگر یک نگرانی جدی است، معظم له بارها در بیانات علنی این نگرانی را بیان کرده اند. بنابراین باید برای این نگرانی فکری کرد.

مصلحی در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم، مبنی بر اینکه ارزیابی شما از وضعیت فرهنگی کشور و مسیری که در پیش دارد، چیست؟ گفت: به نظرم باید دقت های بیشتری شود، ما همان طور که در مسائل خوراک جسمی جامعه نمی توانیم بگوییم، مردم بروند مرغ بگیرند و بخورند و ببیند سم دارد یا نه، در مباحثفرهنگی نیز نمی توانیم بگوییم محتوا در جامعه بدون هیچ کنترلی عرضه شود، سم آن وارد جامعه شده و لطمه های خودرا بزند و بعد بگوییم جامعه استقبال می کند یا نه.

وی در پایان سخنان خود گفت: تلاش ام این است که در شبانه روز یکی دو ساعتی را به مالعه بگذارانم.


ارسال نظر