|
|
کدخبر: ۱۷۲۴۸۵

معاون پارلمانی رئیس جمهور خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: اتمام پروژه های نیمه تمام سال های گذشته که اکنون در حال اجرا است، ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار می طلبد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازطبس، نشست صمیمانه اصحاب رسانه و متولیان روابط عمومی های شهرستان طبس و نمایندگان مردم شهرستان طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس شورای اسلامی با معاون پارلمانی رئیس جمهور در محل ساختمان معاونت پارلمانی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد.

مجید انصاری در این نشست اظهار کرد: مردم شهرستان طبس در زلزله سال ۱۳۵۷ با تدین، صبوری و تلاش خود در سایه قابلیت های بالای منطقه ای، نگینی را در کویر ایران خلق کردند.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات مطرح شده توسط نماینده مردم طبس در مجلس، تصریح کرد: پیگیری های لازم در این مورد انجام می شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر توجه به بخش کشاورزی برای آبادانی بیشتر، افزود: عدم تدبیر تعرفه برق مناطق کویری در شهرستان طبس، مشکلات محورهای مواصلاتی حوزه انتخابیه، توجه به بهداشت و درمان، توجه به بخش کشاورزی و دامداری، بازیافت آب در مناطق کویری و اتمام پروژه های نیمه تمام از جمله نیروگاه حرارتی زغالسنگ نسوز طبس، بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی و برخی از پروژه ها راه و شهرستان پیگیری خواهد شد.

انصاری به اهمیت کار اطلاع رسانی و خبر اشاره کرد و گفت: تنها جایی که خداوند بارها به آن هشدار داده صداقت در تبلیغ و اطلاع رسانی است و گاهی آیات به گونه ای بیان شده که هراس به دل مؤمنین راه پیدا می کند.

وی افزود: عرصه تبلیغ و اطلاع رسانی از اهمیت بالایی برخوردار است و مبلغ باید همواره خود را حفظ و ابزار لازم را جذب کند و جامعه هدف خود را در نظر بگیرد.

اصحاب رسانه باید بازوی خدمتگزاران به مردم باشند

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: تلاش رسانه ای شغل نیست و رسانه ها بدور از منفعت های باند شخصی و گروهی باید به دنبال بیان حقایق و مشکلات جامعه باشند همانطور که امروز جمهوری اسلامی ایران در اعمال رسالت خود و در سایه درست عمل کردن مسئولان می خواهد عرضه صحیحی از پیام های انقلاب اسلامی داشته باشد اصحاب رسانه نیز باید در این راه بازوی خدمتگزاران به مردم باشند.

انصاری خبرنگاری را نوعی امانتداری دانست و اظهار کرد: صحت اخبار و ابلاغ آن باید بدور از تهمت، غیبت، فتنه انگیزی و شبهه باشد اما متأسفانه اخلاق رسانه ای بسیار ضعیف شده و احتیاط رسانه ای آسیب دیده است و گاهی رسانه ها اعمال غیر قابل بخشش و غیر قابل جبرانی را انجام می دهند.

وی میدان خبر را خط مقدم جبهه فرهنگی کشور دانست و بیان کرد: یک خبر گاهی با آمیخته شدن به افشای اسرار، تخریب، دروغ و تهمت صحنه بسیار کدر و کثیف خلق می کند که غیر قابل جبران است و اینجا همان دید رسانه ای است که گناهش برگردن صاحب قلم و خبرنگار آویخته خواهد شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: جامعه ای که آزادی رسانه و قلم و بیان نداشته باشد یک جامعه مرده خواهد بود که رسانه ها با شرایط اخلاقی و اطلاع رسانی صادقانه به یقین در این مسیر برای زنده نگهداشتن جامعه، کاری جهادگونه انجام می دهند.

انصاری با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: نمایندگان مجلس نهم در وضعیت سخت اقتصادی وارد گود خدمتگزاری شده اند و علیرغم تلاش های بسیار زیاد در حوزه انتخابیه خود برای انجام پروژه های عمرانی و طرح های اقتصادی عام المنفعه، تأمین اعتبار آن با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

وی افزود: دولت تدبیر و امید از ابتدا تاکنون مصمم است که فاجعه مالی سال ۹۱ تکرار نشود و امیدواریم پس از این شاهد تعطیلی کارگاه ها، توقف پروژه های عمرانی و افزایش بیکاری در جامعه نباشیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: برای پروژه های عمرانی از قبل تعریف شده کشور ۴۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه نیاز است که دولت یازدهم به دلیل تحمل مشکلات اقتصادی سال های گذشته درباره اجرای پروژه های نیمه تمام و طرح های عمرانی با بخش خصوصی مشارکت کرده تا نقص های باقی مانده از سال های پیش جبران شود.

اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به بخش سلامت

انصاری بیان کرد: دولت از محل انصراف یارانه ها حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت اختصاص داده و امیدواریم با تلاش تیم مذاکره کننده و تصمیم قاطع دولت، همچنان راه های پیشرفت کشور فراهم و رکود فعلی بشکند.

وی افزود: تصمیمات کشوری در حوزه انتخابیه دچار نوعی بی برنامه ای بوده که دولت تدبیر و امید با تصویب لایحه جدید تصمیمات کشوری در حوزه انتخابیه فهرستی را تهیه و به مجلس ارائه داد.

انتهای پیام / ب

ارسال نظر