|
|
کدخبر: ۱۷۳۳۰۳

شورای سیاست گذاری خودرو تصویب کرد:

سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو با اشاره به افزایش ۷۵ درصدی تولید خودرو در فروردین ماه امسال، از برنامه ضربتی خودروسازان برای تنظیم بازار خبر داد و گفت: این شورا مقرر کرد حداقل ۲۰ درصد تولید کارخانه ها به صورت تحویل فوری عرضه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ساسان قربانی در حاشیه جلسه شورای سیاستگذاری خودرو که با حضور وزیرصنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل شرکتهای خودرو سازی و معاونین وزیر و انجمن خودرو سازان و قطعه سازان تشکیل شد، گفت: طبق آمار موجود، برنامه ریزیها در ماههای گذشته نتیجه داده و مقرر شده است افزایش تولید با برنامه های ضربتی که شرکتهای خودرو سازی خواهند داشت در ماه های بعد تداوم یابد. وی افزود: از سوی دیگر مقرر شد در جهت تنظیم بازار و پاسخ به نیازهای مردم، حداقل ۲۰ درصد تولید کارخانه ها به صورت تحویل فوری صورت بپذیرد.

سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو ادامه داد: روشهای جلوگیری از تصادفات جاده ای موضوعی بود که مطرح و قرار شد آموزش رانندگان و آشنایی کامل آنها با ویژگی خودرو در دستور کار شرکتهای تولیدکننده خودروهای سنگین یعنی اتوبوس و کامیون قرار بگیرد.

قربانی همچنین گفت:: در این نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ایجاد یک مرکز آزمون جاده ای تاکید کرد و مقرر شد که ایجاد این مرکز سریعا با همکاری شرکتهای خودرو سازی و کلیه سهامداران مرکز با هدف ارتقای کیفیت خودروهای داخلی و همینطور کمک به طراحی محصولات جدید و آزمون آنها و در نهایت ارائه خدمات در سطح بین المللی دنبال شود.

به گفته وی با ایجاد این مرکز خودروهای تولید داخل و خودروهای وارداتی در این مرکز مورد آزمون قرار می گیرند تا از کیفیت لازم برخوردار باشند.

ارسال نظر