|
|
کدخبر: ۱۷۳۶۴۰

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همواره در بطن خود رکوردهای متعددی را از میزان مخاطب تا درصد فروش به جای می گذارد و در این میان آثار ادبیات داستانی ایرانی نیز طرفداران بسیاری دارد.

گروه فرهنگی مشرق- در کنار رقابتی که همواره میان رمان ها و داستان های ایرانی و آثار ترجمه وجود دارد تمرکز و توجه به ادبیات داستانی ایران از نکات برجسته ای است که نه تنها ذائقه مخاطبان ایرانی را برای نویسندگان وطنی مشخص می کند که تا حد بالایی نیز ناشران را به سمت نویسندگان خوش قلم و خوش ذوق می کشاند تا در سرمایه گذاری برای چاپ آثار داستانی از نویسندگان ایرانی سراغ افرادی را بگیرند که در میان قاطبه مخاطبان کتاب از مقبولیت بالایی برخوردار هستند.

بر همین اساس در نمایشگاه بیست و هفتم نیز به غرفه ناشران مطرح حوزه ادبیات داستانی سری زدیم و از آنها درباره آثار پرفروش و نویسندگانی که مخاطبان بیشتر پی جوی قلم و آثار هستند پرس و جو کردیم که حاصل در ادامه این گزارش به تشریح آمده است.

آثار داستانی چون هم نوایی شبانه از ارکستر چوب ها نوشته رضا قاسمی و خاطره های پراکنده و دو دنیا هر دو از گلی ترقی نیز کتاب های پرطرفدار انتشارات نیلوفر در این نمایشگاه بودند.

سید علی شجاعی دیگر ناشر حوزه داستان نیز کتاب های پرفروش انتشارات کتاب نیستان را معرفی کرد و به ایرنا گفت: نامیرا نوشته صادق کرمیار، کمی دیرتر نوشته سیدمهدی شجاعی و ماه به روایت آه نوشته ابوالفضل زرویی نصرآباد از رمان های پرفروش این انتشارات در این دوره از نمایشگاه کتاب بودند.

ابراهیم صالح رامسری از مسئولان نشر معین نیز در برشمردن پرفروش های این نشر در آخرین روزهای نمایشگاه کتاب گفت: فرهنگ پارسی نوشته سیمین حلالی، فرزند ایران نوشته میرجلال الدین کزازی، شما که غریبه نیستید نوشته هوشنگ مرادی کرمانی و آب انبار دیگر نوشته این نویسنده، از کتاب هایی بودند که مخاطبان استقبال بیشتری از آنها داشتند.

فریاد شیری، مدیر نشر نگیما از سه کتاب پرفروش خود در نمایشگاه بیست و هفتم نام برد و گفت: رها نوشته نازنین فاطمه جمشیدی، راز سکوت نوشته ملیحه رسولی و داستان مادری که دختر پسرش شد نوشته قلی خیاط، کتاب پرفروش حوزه ادبیات داستان این انتشارات در نمایشگاه بودند.

در گفت و گو با یکی از فروشندگان غرفه نشر نگاه در نمایشگاه نیز مطلع شدیم که رمان گلف روی باروت نوشته آیدا مردای، پرفروش ترین رمان نشر نگاه در میان تازه های این ناشر بود.

از پرفروش های داستان نشر ققنوس نیز بنا به گفته مسئولان غرفه، می توان به دالان بهشت نوشته نازی صفوی، اینجا نرسیده به پل نوشته آنیتا یارمحمدی و بازی آخر بانو نوشته بلقیس سلیمانی اشاره کرد.

کتاب های نبود اسطوره ها نوشته محمدرضا سارنچه، آتوسا(مهین بانوی هخامنشی) نوشته حسن شیدا نیز پرفروش های نشر ترفند در نمایشگاه کتاب تهران بودند.

در غرفه انتشارارت سوره مهر نیز طبق گفته مسئولان این انتشاراتی، کتاب هایی چون شاه بی شین نوشته کاظم مزینانی، سه گانه(شب و قلندر، ای کاش گل رز سرخ نبود و شباویز) از منیژه آرمین و جاده جنگ نوشته منصور انوری پر مخاطب شدند.

نشر آموت نیز رمان عاشقانه نوشته فریبا کلهر را در زمره پرفروش ها داشت، شوهر عزیز من از همین نویسنده و نسکافه با عطر کاهگل نوشته م. آرام، نیز از دیگر کتاب های پرطرفدار این ناشر در نمایشگاه بودند.

رمان های خوش نشین نوشته علی موذنی، سه کاهن نوشته مجید قیصری و جمجمه ات را قرض بده برادر نوشته مرتضا کربلایی نیز به نقل مسئولان نشر عصر داستان وابسته به بنیاد ادبیات داستانی از آثار پرفروش مطرح شده اند.

و سرانجام باغ اناری نوشته محمد شریفی، مجموعه داستان کت زوک نوشته مهدی کرمانی و مرادو نوشته محمدعلی آزادیخواه نیز از کتاب های پرفروش بخش ادبیات داستانی نشر نون در نمایشگاه کتاب تهران بودند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که از ۱۰ اردیبهشت ماه کار خود را آغاز کرده بود فردا شنبه(۲۰ اردیبهشت ماه) پس از ۱۱ روز فعالیت به کار خود پایان می دهد.

ارسال نظر