|
|
کدخبر: ۱۷۳۶۴۵

در حال حاضر، ذخیره آب در مخازن ۲۴ سد کشور بین ۷۰ تا ۹۰ درصد است و در عین حال حجم آب موجود در ۴۵ سد به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت نیرو اعلام کرد: حجم آب ۴۵ سد کشور به کمتر از ۴۰ درصد رسید. در زمان حاضر ۳۷ درصد مخازن سدهای کشور کمتر از ۴۰ درصد ذخیره آب دارند.

حجم آب ۴۵ سد کشور از جمله سدهای کمال صالح، زاینده رود، اکباتان و دوستی تا پایان هفته گذشته به کمتر از ۴۰ درصد ظرفیت مخزن این سدها رسید. در پایان هفته گذشته ۳۶ سد از جمله شهید رجایی، البرز، دز، پیشین، ایلام، آغ چای، کوثر، بافت، کینه ورس و کارون ۳ و ۴ که ۲۵ درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد حجم مخزن موجودی آب داشتند.

همچنین حجم آب ۲۴ سد کشور از جمله سدهای سفید رود، شهید عباسپور، ارس و زیردان که ۱۶ درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، تا پایان هفته گذشته بین ۷۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت مخزن این سدها رسید.

۲۷ سد کشور در حال حاضر بین ۵۰ تا ۷۰ درصد ذخیره آب دارند که از آن جمله می توان به سدهای کرج، گاوشان، گتوند علیا، تهم، شمیل و نیان، گلستان ۲، علویان و اکباتان اشاره کرد که ۱۵ درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند.

در پایان هفته گذشته ۲۰ سد از جمله رئیسعلی دلواری، وشمگیر، کمال صالح، ماملو، ستارخان، استقلال و گلستان که هفت درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، بین ۴۰ تا ۵۰ درصد حجم مخزن موجودی آب داشتند.

ارسال نظر