|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۴۳

در معاملات هفته گذشته

خبرگزاری تسنیم: قیمت جهانی نفت در معاملات هفته گذشته ۵۴ سنت کاهش و به ۱۰۷.۸۹ دلار رسید و هر اونس طلا با افت ۹ دلاری در برابر ۱۲۹۱ دلار معامله شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، قیمت جهانی نفت در معاملات روز جمعه روندی کاهشی را طی کرد تا در مجموع طی هفته گذشته با افت ۰.۲۴ درصدی مواجه شود.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در این روز ۲۷ سنت کاهش یافت و در پایان معاملات هفته به ۹۹.۹۹ دلار رسید. قیمت این نفت در طول هفته ۲۴ سنت کاهش داشته است.

نفت برنت دریای شمال نیز در روز جمعه ۱۵ سنت کاهش یافت و به ۱۰۷.۸۹ دلار در هر بشکه رسید. این نفت نیز در طول هفته گذشته با ۵۴ سنت کاهش قیمت مواجه شده است.

تشدید تنش ها در اوکراین و درگیری ها در لیبی به عنوان عواملی در جهت تقویت قیمت نفت طی هفته های اخیر عمل کرده اند. به عقیده تحلیگران هر ساله در چنین زمانی از سال به دلیل آغاز فصل تعمیر پالایشگاه ها تقاضا برای نفت کاهش می یابد و در نتیجه قیمت نفت باید کاهش یابد. نگرانی ها از تحولات اوکراین و لیبی مانع افت قیمت نفت برنت به زیر ۱۰۰ دلار شده است.

افزایش ارز دلار به بالاترین رقم طی هفته گذشته یک عامل افت قیمت نفت در این هفته عنوان شده است.

بازار جهانی طلا نیز همچنان تحت تاثیر تحولات اوکراین و نگرانی ها از تشدید سیاست محرک مالی قرار دارد. بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا می تواند فدرال رزرو را به تعدیل بیشتر سیاست محرک اقتصادی وادارد که به معنای تزریق دلار کمتر به بازار است.

طلا در روز جمعه نتوانست افت ۲۲ دلاری قیمت خود در آخر هفته را جبران کند. قیمت طلا طی روز جمعه در معاملات آنلاین بازار نیویورک به ۱۲۹۱ دلار رسید که نسبت به روز قبل از آن ۳۰ سنت افزایش داشته است. این در حالی است که طی دو روز قبل از آن قیمت طلا ۲۲ دلار کاهش یافته بود.

در مجموع طی هفته گذشته قیمت طلا با افت ۹ دلاری مواجه شد. در ابتدای معاملات هفته هر اونس طلا در برابر ۱۳۰۰ دلار معامله می شد. افزایش ارزش دلار نیز به افت قیمت طلا در هفته گذشته کمک کرده است.

انتهای پیام / /

ارسال نظر