|
|
کدخبر: ۱۷۳۸۲۲

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران با بیان اینکه در حال حاضر قیمت سیمان صادراتی ۵۵ دلار است، گفت: جلسات رایزنی با تولیدکنندگان برای افزایش قیمت سیمان صادراتی از امروز آغاز می شود.

عبدالرضا شیخان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه طبق توافقات انجمن صنفی سیمان با وزارت صنعت قیمت سیمان تا خردادماه امسال افزایش نخواهد یافت، اظهار داشت: پروندهای تعزیراتی که برای کارخانجات سیمان به دلیل افزایش قیمت تشکیل شده بود نیز روند مختومه شدن خود را طی می کند.

وی در رابطه با تجدید نظر در قیمت سیمان صادارتی نیز افزود: در حال حاضر قیمت سیمان صادراتی ۵۵ دلار است که در صددیم از امروز با برگزاری جلسات متعدد این قیمت ها تا حدودی افزایش یابد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اضافه کرد: هم اکنون با توجه به افزایش ساخت و ساز در خارج از کشور بازار صادارتی سیمان رونق گرفته است البته باید این نکته را متذکر شوم که قیمت صادارتی سیمان در مرزهای مختلف کشور متفاوت است.

شیخان با اشاره به اینکه در سال گذشته صادرات کلینکر و سیمان حدود ۱۸ و نیم میلیون تن بوده است، اظهارداشت: با هدف گذاری صورت گرفته در صددیم صادارت این دو محصول را به بیش از ۲۱ میلیون تن برسانیم البته لازمه تحقیق این امر همکاری بخش های مختلف و اعمال تصمیمات مناسب است.

انتهای پیام /

ارسال نظر