|
|
کدخبر: ۱۷۳۹۰۹

اصلاح سبک زندگی در عرصه تغذیه /

خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس طب سنتی گفت: گوشت گاو و فرآورده های مانند سوسیس و کالباس باعثاختلالات خواب و ضایعات پوستی و عدم تمرکز می شود.

سید جواد علوی در گفت و گو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: زرده تخم مرغ عسلی به عنوان غذایی کامل برای بچه ها بسیار مناسب است و چون هضم کودکان قوی نیست برای آنها بسیار مفید است.

به گفته ویبهترین گوشت برای انسان گوشت بره و بزغاله یک ساله است و گوشت سردست و گردن بهتر از ران است.گوشت شتر حرارت دارد و برای افراد گرم مزاج مناسب نیست و بهتر است کمتر مصرف شود.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد:شلغم برای کاهش وزن مفید است زیرا شکم را پر می کند و اختلال در اخلاط را ایجاد نمی کندهمچنینپیاز غذای خوبی است و خاصیت دارویی آن بر غذاییت آن غلبه دارد و نباید زیاد مصرف شود؛ پیاز ضد باکتری و رقیق کننده خون است ولی مصرف زیاد آن موجب کاهش حافظه می شود.

علوی عنوان کرد: گوشت گاو و فرآورده های آن مانند سوسیس و کالباس باعثاختلالات خواب و ضایعات پوستی و عدم تمرکز می شود. همچنین، گوشت قدید به گوشت کهنه، فریز شده و کنسرو اطلاق می شود که برای بدن مفید نیست.

وی گفت:مصرف مداوم بادمجان تولید سودا و گرفتگی مجاری می شود. همچنین، کلم داروی خوبی برای دردهای مفصلی است، زیرا متعدل و کثیر الغذاست درحالی که کلم معمولی کثیف و متوسط الغذاست.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد:زردک همان هویج ایرانی است با زرد متمایل به نارنجی و داروی خوبی است به خصوص تخم آن، که در بعضی از بیماری های زنان مانند خونریزی های غیر طبیعی رحم مفید است.

انتهای پیام /

ارسال نظر