|
|
کدخبر: ۱۷۳۹۲۱

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با تسنیم مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون عمران مجلس بهترین راهکار برای حل مشکل بازار مسکن را استفاده از روش مشارکتی در ساخت و ساز دانست و گفت: با افزایش تسهیلات مسکن به عنوان یکی از سیاست های وزارت راه، قیمت مسکن دوباره افزایش می یابد.

علیرضا خسروی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمبا بیان این که مسکن مشارکتی طرح موفقی در تمام کشورها بوده است، اظهار کرد: مسکن مشارکتی یعنی همان مسکن مهر ما که اشکالات آن برطرف شده است. در این طرح قیمت زمین حذف می شود و دولت و بخش خصوصی در مسکن مشارکتی شریک می شوند.

وی با بیان این که در این طرح دولت زمین، جواز و کاربری ها را محاسبه می کند، تصرح کرد: پس از ساخت ۲۵ درصد مسکن مشارکتی به سازنده تعلق می گیرد و ۲۵ درصد به دولت و ۵۰ درصد مابقی با قیمت تمام شده به بازار عرضه می شود.

وی ادامه داد: به طور قطع اگر وزارت راه و شهرسازی این طرح را مدیریت کند، معجزه ای در بازار مسکن روی می دهد. خیلی ها حاضرند این برنامه را اجرا کنند، تنها دولت باید مدیریت زمین را به خوبی انجام دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که اجرای مسکن اجتماعی در بافت های فرسوده بسیار موفق تر خواهد بود، گفت: دولت در بافت های فرسوده یک سری زمین را در اختیار سازنده قرار می دهد و با همان فرمول گفته شده، واحدهای ساخته شده تقسیم می شود. بر این اساس دولت ۲۵ درصد واحدها را به افرادی که در بافت های فرسوده ساکن هستند، واگذار می کند. سازنده نیز ۲۵ درصد از واحدها را با امکانات بهتر عرضه می کند.

وی با بیان این که ۵۶۰ درصد بقیه نیز به قیمت تمام شده توسط سازنده فروخته می شود، افزود: با این برنامه، تنوع مورد نظر ما اتفاق می افتد و دیگر افراد خاصی در یک منطقه ساکن نمی شوند.

انتهای پیام /

ارسال نظر