|
|
کدخبر: ۱۷۳۹۲۲

تسنیم گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۵ جایگاه جدید عرضه سوخت CNG در سراسر کشور به بهره برداری رسیده و تعداد جایگاههای عرضه این سوخت در کشور به ۲۱۸۶ باب رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، از سال ۱۳۸۴ که موضوع دو منظوره شدن جایگاه های عرضه فرآورده های مایع به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران محول شد تا پایان سال ۸۸ در مجموع تعداد ۱۱۹۰ جایگاه عرضه سوخت CNG به صورت تک منظوره و دو منظوره در سراسر کشور احداثشد.

در سال ۸۹ با سرعت گیری بیشتر روند احداثجایگاههای عرضه سوخت گاز طبیعی فشرده و راه اندازی ۲۵۴ جایگاه تک منظوره و ۱۹۷ جایگاه دو منظوره عرضه سوخت CNG در کشور، تعداد جایگاه های فعال در عرضه این سوخت به ۱۶۴۱ باب رسید.

در سال ۹۰ نیز در ادامه روند توسعه جایگاههای عرضه سوخت CNG، در مجموع در سراسر کشور ۲۲۶ جایگاه جدید به بهره برداری رسید و در پایان این سال تعداد جایگاههایی که به عرضه این سوخت اشتغال داشتند به ۱۸۶۷ باب رسید.

در سال ۹۱ در مجموع ۱۰۹ جایگاه جدید عرضه سوخت CNG به صورت تک منظوره و دومنظوره در اقصی نقاط کشور در مدار بهره برداری قرار گرفت تا در پایان سال گذشته تعداد جایگاههای عرضه این سوخت به ۱۹۶۷ باب برسد.

از ابتدای سال ۹۲ نیز تا پایان این سال در مجموع در سراسر کشور ۲۰۴ جایگاه جدید عرضه سوخت CNG به بهره برداری رسید و تعداد جایگاههای عرضه سوخت CNG در کشور تا پایان سال گذشته به ۲۱۷۱ باب رسید.

در ۴۵ روز ابتدای سال ۹۳ نیز در مجموع در سراسر کشور ۱۵ جایگاه جدید CNG به بهره برداری رسید و هم اکنون با بهره برداری از این تعداد جایگاه، ۲۱۸۶ جایگاه عرضه سوخت CNG در سراسر ایران رد مدار بهره برداری است.

در این ۲۱۸۶ جایگاه، در مجموع با ۱۲هزار و ۵۸۴ نازل سوختگیری، ظرفیت اسمی عرضه CNG به میزان ۲ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۸۵۷ مترمکعب استاندارد در هر ساعت وجود دارد.

در حال حاضر بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودروی دوگانه سوز در کشور در کنار سوخت بنزین از سوخت CNG نیز استفاده می کنند که بر اساس نُرم هر یکهزار خودرو یک جایگاه، هم اکنون می بایست ۳۵۰۰ جایگاه عرضه سوخت CNG در کشور در مدار بهره برداری باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر