|
|
کدخبر: ۱۷۵۳۸۸

تکرار / دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور:

خبرگزاری تسنیم: دبیر شورای عالی فضای مجازی از بررسی آیین نامه های این شورا، الزامات اجرایی شدن سریع شبکه ملی اطلاعات و نحوه تصویب و نظارت بر فعالیت های اساسی شورا توسط دستگاه های اجرایی کشور در هفدهمین جلسه شورای عالی فضای مجازی خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، محمدحسن انتظاری، دبیر شورای عالی فضای مجازی درخصوص تصمیمات هفدهمین جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور که روز شنبه ۱۳۹۳.۲. ۲۰ به ریاست رئیس جمهور، رؤسای قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضای حقوقی و حقیقی این شورا برگزار شد، گفت: رئیس جمهوری تأکید کردند که اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات و ارایه خدمات و سرویس های مورد نیاز جامعه بر بستر این شبکه موجب استفاده آسان و راحت تر مردم از فضای مجازی خواهد شد که علاوه بر آن مردم می توانند با امنیت خاطر بیشتری از فضای مجازی داخلی استفاده کنند چرا که با راه اندازی این شبکه برای فعالیت در فضای مجازی نیازی به انتقال اطلاعات و ارتباطات داخلی به خارج از کشور نخواهد بود.

انتظاری درخصوص طرح اصلاح آیین نامه های شورای عالی فضای مجازی و کمیسیون های آن اعلام کرد: پس از ارایه نظرات گوناگون از سوی اعضا، رئیس محترم جمهوری مقرر کردند پیشنهادهای احتمالی به دبیرخانه شورای عالی ارسال شود و دبیرخانه پس از جمع بندی در شورا مطرح کند.
وی افزود: در این جلسه فعالیت های اساسی ای که شورا باید درخصوص مدیریت راهبردی فضای مجازی کشور به عنوان بالاترین نهاد حاکمیتی کشور در این زمینه به آنها بپردازد نیز اعلام و نحوه تصویب و نظارت بر این فعالیت ها توسط دستگاه های اجرایی و تقسیم کار ملی در این حوزه ارایه شد تا در جلسه آتی این شورا مورد بررسی اعضا قرار گیرد.
انتهای پیام / *

ارسال نظر