|
|
کدخبر: ۱۷۶۵۳۷

مدیرکل صنایع فلزی، برق والکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش کالاهای صادراتی این بخش از صنعت کشور در سال گذشته بالغ بر ۱.۲۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس هاشمی با اشاره به اینکه گروه مصنوعات فلزی، لوازم خانگی، برق، الکترونیک و تجهیزات پزشکی، ۵ گروه کالایی هستند که در زیر مجموعه این دفتر مشغول به فعالیتند افزود: در حال حاضر بیش از ۱۱ هزارو ۶۸۰ واحد تولیدی فعال با اشتغالزایی مستقیم بالغ بر۴۶۰ هزار نفر در این حوزه ها به فعالیت می پردازند.

وی در ادامه به میزان تولید برخی کالاهای منتخب این دفتر اشاره کرد و گفت: طی سال ۹۲ تولید تلویزیونهای LED - LCD بالغ بر۱۵۹۵.۲ هزار دستگاه، مانیتور ۴۶۵.۶۸۲ هزار دستگاه، یخچال و فریزر۹۹۴.۷ هزار دستگاه، ماشین لباسشویی۷۵۹.۷ هزار دستگاه، کولر آبی ۹۰۵ هزار دستگاه و الکتروموتور ۷۲۸۶.۵ هزار دستگاه بوده است.

به گفته هاشمی همچنین میزان صادرات کالاهای منتخب در سال گذشته نیز در زمینه تلویزیون LED - LCD بالغ بر ۱۷۷ هزار دلار، مانیتور ۲۱۸هزار دلار، یخچال و فریزر ۳.۵۰۷ هزار دلار، ماشین لباسشویی، ۲,۹۸۶هزار دلار، کولر آبی، ۱۰۱.۱۹۶ هزار دلار و الکتروموتور نیز بالغ بر ۲.۲۵۱ هزار دلار بوده است.

مدیرکل صنایع فلزی، برق والکترونیک در ادامه با اشاره به میزان واردات و صادرات این دفتر در مقایسه با کل کشور تصریح کرد: ارزش کالاهای صادراتی مرتبط با دفتر صنایع فلزی، برق و الکترونیک نیز در سال گذشته بالغ بر ۱.۲۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

وی اضافه کرد: همچنین ارزش کالاهای وارداتی مرتبط با این دفتر در سال ۹۲ نیز بالغ بر ۸.۳۴ میلیارد دلار بوده است. هاشمی در ادامه به برخی راهکارها با هدف ارتقاء تولید و رفع معضلات صنایع مختلف دراین دفتر اشاره کرد و گفت: تقویت توان تولیدی کشور و توسعه همکاری های بین بخشی برای بهره گیری از ظرفیتهای موجود و مدیریت واردات، نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی، ارتقای کمیت و کیفیت تولیدات و رقابت پذیری بنگاه ها ایجاد و توسعه کلینیک های تجاری و ارتقای مهارت و دانش سرمایه های انسانی با تأکید بر توانمندسازی مدیران و بنگاه ها از مهمترین آنها هستند.

ارسال نظر