|
|
کدخبر: ۱۷۶۵۹۴

اختصاصی تسنیم / با تاخیر ستاد تنظیم بازار برای تصمیم گیری

خبرگزاری تسنیم: رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار در جلسه هفته گذشته خود تصمیمی در مورد شیر نگرفته است، گفت: با توجه به این که اقدامات کارشناسی انجام شده به احتمال ۹۰ درصد طرح افزایش بهای شیرخام به تصویب می رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، در حالی که قرار بود ستاد تنظیم بازار دوشنبه هفته گذشته تکلیف شیر را مشخص کند این مساله به تعویق افتاد.

سید احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران هفته گذشته اعلام کرده بود: " ما طی جلسه ای با کارشناسان معاونت امور دام به بررسی قیمت تمام شده تولید شیر پرداختیم. "
وی تصریح کرده بود: بر این اساس معاونت امور دام طی نامه ای به معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی(که معاون بازرگانی وزیر جهاد سمت دبیر ستاد تنظیم بازار کشور را نیز دارد) بهای تمام شده تولیدشیر خام را درب دامداری هزار و ۵۲۰ تومان و ۸ ریال اعلام کرده است.

مقدسی اضافه کرده بود: به اعتقاد ما این مبلغ با احتساب کرایه حمل ونقل آن هزار و ۵۷۶ تومان است.
وی افزود: تعیین قیمت تمام شده تولید شیر خام در جلسه تنظیم بازار این هفته مورد بررسی قرار می گیرد.
مقدسی ادامه داد: براین اساس قیمت تمام شده تولید شیر ۱۱۱۰ تومانی حدود ۴۲ درصد و شیر ۱۳۰۰ تومانی نزدیک به ۲۱درصد افزایش می یابد.
اما پیگیری های خبرنگار ما حاکی از آن است که ستاد تنظیم بازار در جلسه روز دوشنبه خود، تصمیمی برای این موضوع نگرفته است.
در همین زمینه سید احمد مقدسی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمافزود: بنده امروز صبح(شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه) این موضوع را پیگیری کردم و طبق گفته مسئولان هنوز در این رابطه تصیم گیری نشده است.
وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حمایت و انجمن صنفی گاوداران در این رابطه نظر کارشناسی خود را اعلام کرده اند تا ستاد تنظیم بازار آنها را بررسی کند، اضافه کرد: با توجه به این که اقدامات کارشناسی این مسئله انجام شده به احتمال ۹۰ درصد به تصویب می رسد.
مقدسی در ادامه گفت: بنده نمی دانم نتیجه نهایی این بررسی چه زمانی اعلام می شود.
بنابراین باید منتظر ماند و دید ستاد تنظیم بازار دوشنبه این هفته تکلیف شیر را مشخص می کند یا اینکه همچنان گمانه زنی ها در مورد افزایش یا ثبات قیمت آن ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام /

ارسال نظر