|
|
کدخبر: ۱۷۶۸

یک عضو کمیسیون شوراهای مجلس اعلام کرد: کمیسیون شوراها تشکیل شورای انتقال پایتخت را تصویب کرد البته باید پیش نویس این طرح هر چه زودتر نوشته شود که بتوانیم موضوع انتقال پایتخت اداری را در دستور کار قرار دهیم.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، رمضان شجاعی در مورد آخرین جزئیات جلسه کمیسیون شوراها برای موضوع انتقال پایتخت گفت: هدف از ارایه این طرح، تشکیل شورای عالی انتقال پایتخت به منظور بررسی، جمع‌بندی و اظهارنظر در خصوص تراکم‌زدایی از تهران و انتقال پایتخت سیاسی و اداری، به جهت ساماندهی شهر تهران است که این شورا با حضور کارشناسان مربوطه از وزارت مسکن و شهرسازی، شهرداری، مرکز پژوهش‌ها و نهادهای مرتبط مور تصویب قرار گرفت.

وی افزود: با تصویب نهایی این طرح و با تشکیل شورای عالی انتقال پایتخت راهبردهای پیشنهادی برای ساماندهی پایتخت و مکان‌یابی مناسب با حضور نمایندگان ارشد هر سه قوه جمع‌بندی و اجرایی خواهد شد. البته امروز عنوان شد که این شورا تشکیل شود.

این نمیانده مجلس از بررسی طرح واگذاری امور راهنمایی و رانندگی کلان شهرها به شهرداری خبر داد و گفت: این طرح در راستای دستیابی به مدیریت واحد شهری به شمار می‌آید و حرکت کشور به سمت استقلال مدیریت یکپارچه شهری از جمله مهمترین سیاست‌های کلان کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور است که برنامه‌هایی در این خصوص تهیه شده است. در این جلسه قرار شد که امور راهنمایی و رانندگی به شهرداری سپرده شود و پلیس ناظر بر حسن انجام کار باشد که در این جلسه سردار مومنی رییس پلیس راهبر ناجا با استقبال از نهایی شدن این طرح پیشنهاد داد که به صورت آزمایشی که این طرح در کلان‌شهرها عملیاتی شود.

ارسال نظر