|
|
کدخبر: ۱۷۶۹۹۷

آخوندی:

خبرگزاری تسنیم: وزیر راه و شهرسازی ایجاد همبستگی عمیق تر با مردم را از وظایف اصلی روابط عمومی ها دانست و گفت: دسترسی آزاد اطلاعات به اطلاعات تولید شده از مهمترین حقوق شهروندان است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در همایش روابط عمومی های وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه مجموعه روابط عمومی ها باید نوعی همبستگی عمیق با مردم برای پیشبرد اهداف ایجاد کنند، اظهار کرد: از آنجایی که مخاطبان اصلی ما شهروندان هستند، حق دسترسی آزاد آنها به اطلاعات تولید شده از اصولی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی ها طی سالهای اخیر بیشتر در راستای تبلیغ فعالیت های سازمانی حرکت کرده اند، افزود: در وزارت راه و شهرسازی اطلاعات بیشماری در حوزه های مختلف تولید می شود که به نحوی روی زندگی مردم اثر دارند. دسترسی به این اطلاعات حق مسلم شهروندان محسوب می شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید بستر دسترسی آزاد و بدون هزینه شهروندان به اطلاعات در وزارت راه و شهرسازی فراهم شود، تصریح کرد: اگر مردم و جامعه پشتیبان فعالیت های وزارتخانه نباشند و این فعالیت ها با بدنه اجتماعی گره نخورد، میزان موفقیت نهایی بسیار محدود خواهدبود.

آخوندی اجتماعی کردن تمام فعالیت های وزارت راه و شهرسازی را امری ضروری دانست و ادامه داد: همه فعالیت های تخصصی ما در حوزه های مختلف، بهره برداران عمومی دارند و به همین دلیل توجه به جنبه های اجتماعی و فرهنگی طرح ها از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.

آخوندی با اعلام اینکه روابط عمومی ها به عنوان دریچه ای هستند که می توانند در اجتماعی کردن فعالیت های وزارت راه و شهرسازی نقش موثری داشته باشند، گفت: بدون وجود چنین رویکردی به کارگزاری اجرایی تبدیل خواهیم شد که توان آن با جامعه و ملت قابل مقایسه نیست.

وی افزود: امروز به شرطی می توانیم به توسعه و حمل و نقل مناسب دست یابیم که تمام جامعه ایران درگیر برنامه ها و فعالیت های وزارت راه و شهرسازی شوند. از سوی دیگر این تصور نیز که ما یک طرف میز و ملت در طرف دیگر هستند از همان ابتدا سناریویی شکست خورده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر