|
|
کدخبر: ۱۷۷۲۰۸

قناعتی در گفت وگو با تسنیم تشریح کرد

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران جزئیات ثبت نام کارت بلیت های یک ساله مترو و اتوبوس در تهران را تشریح کرد.

ابولفضل قناعتی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، درباره کارت بلیت های یک ساله مترو و اتوبوس، اظهار داشت: بر اساس افزایش نرخ هایی که برای حمل و نقل عمومی اعلام کردیم مقرر شد کرایه اتوبوس ها ۲۰ و کرایه بلیت های مترو ۱۵ درصد افزایش یابد.

وی ادامه داد: جدا از بلیت هایی که شهروندان برای استفاده از مترو یا اتوبوس شارژ می کنند و مبلغی از آن ها کسر می شود، کارت بلیت های یک ساله برای اتوبوس، مترو و هر دوی آن ها به صورت مشترک تهیه شده است که یک بین ۳۰ تا ۳۵ درصد یارانه به آن ها تعلق گرفته و جنبه تشویقی برای استفاده هر چه بیش تر شهروندان از حمل و نقل عمومی دارد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: شهروندان با خرید یک کارت بلیت یک ساله برای مترو یا اتوبوس به مبلغ ۸۰ هزار تومان می توانند تا سقف ۱۲۰ هزار تومان از مترو یا اتوبوس استفاده کنند برای افرادی که برای ترددهای روزانه خود از مترو و اتوبوس استفاده می کنند نیز کارت بلیت های مشترکی در نظر گرفته شده که مبلغ آن ۱۲۰ هزار تومان است و ۱۵۰ هزار تومان در آن اعتبار وجود دارد.

وی با اشاره به این که در گذشته کارت های یک ساله ای وجود داشت که برای شهرداری مشکلاتی ایجاد کرده بود، ادامه داد: تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در توضیحات خود اعلام کرد که شهرداری به اکثر شرکت های بخش خصوصی بدهکار شده بود زیرا بر اساس بررسی های صورت گرفته مشخص شد به دلیل این که کارت ها به نام اشخاص نبود از آن ها سوءاستفاده می شد و با توجه به این که سقفی برای آن تعیین نشده بود روزی چندین بار مورد استفاده قرار می گرفت.

قناعتی گفت: برای مدیریت کردن این موضوع تصمیم بر این شد که هر کارت به نام فرد متقاضی و با مدت و مبلغ معین(مانند کارت های بنزین) صادر شود. طبق بررسی های انجام شده اگر به صورت میانگین در طول روز از هر کارت ۶ الی ۸ بار استفاده شود برای استفاده یک ساله شهروندان جوابگو خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت tehran. ir به قسمت صدور کارت مراجعه و با درج اطلاعاتی مانند کد ملی و اسکن یک قطعه عکس برای کارت مورد نظر خود ثبت نام کنند. صدور کارت ها بیش تر از ۲ هفته به طول نمی انجامد در عین شهروندان می توانند یک نشانی برای دریافت کارت به صورت پستی ارائه دهند یا نام یکی از ایستگاه های مترو را قید کرده و کارتشان را از آن ایستگاه دریافت کنند.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه برای برخی اقشار تخفیف هایی در نظر گرفته شده است، گفت: برای والدین و همسران شهدا و جانبازان ۲۵ درصد به بالا، کارت ها به صورت رایگان صادر خواهد شد همچنین به کارت ویژه منزلت ۹۰ درصد تخفیف، کارت ویژه دانشجویان و دانش آموزان ۵۰ درصد تخفیف و کارت ویژه افراد تحت پوشش کمیته امداد ۵۰ درصد تخفیف تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام /

ارسال نظر