|
|
کدخبر: ۱۷۸۵۸۵

سیمرغ حشنواره فیلم فجر که مهمترین جایزه داخلی کشورمان هست همواره برای خیلی ها ارزشمند بوده و خیلی از بازیگران شایسته هم به این سیمرغ دست یافتند اما چند بازیگر در حسرت این دستاورد بزرگ هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی امید نیوز - بازیگرانی که حتی تا یک قدمی کسب سیمرغ رفتند اما از گرفتن آن محروم شدند اولین نفراین لیستطناز طباطباییاست که سه بار کاندید این بخش شده و حتی بارهایی هم که کاندید این بخش نشده شایستگی دریافت جایزه را داشته است طناز طباطبایی از سال ۱۳۸۰ وارد عرصه بازیگری شد و در کلاس‌های آزاد بازیگری هیوا فیلم توانست دوره بازیگری را بگذراند. پس از یک ماه برای بازی در مجموعهٔ جوانی انتخاب شد. اما اولین فیلم سینمایی او دیشب باباتو دیدم آیدا به کارگردانی رسول صدر عاملی بود که در فیلم به اسم خودش اولین حضورش را در فیلم‌های سینمایی رقم زد. با مجموعه تلویزیونی میوه ممنوعه که جز نقش‌های اصلی فیلم بود مطرح شد و توانایی‌هایش را به چالش کشید.

در سال ۱۳۸۸ برای اولین بار نامزد دریافت جایزهٔ بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای فیلم صداها شد اما نتوانست این جایزه را از آن خود کند. در فیلم مرهم علیرضا داوود نژاد به بهترین نحو توانایی‌های خودش را نشان داد. در سال ۱۳۸۹ همزمان بر سر دو فیلم توقیف شده گزارش یک جشن به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و پریناز حاضر شد.

نفر بعدی امیرآقایی است که امسال بعد سال ها حضور در نقش های مختلف تا یک قدمی سیمرغ رفت اما محسن تنابنده نگذاشت که به جلوتر برودامیر آقایی که یکی از خوشتیپ ترین بازیگران ایرانی است برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا علی جلیلوند کاندید شده بود اولین نقش وی در سینما در فیلم ارتفاع پست به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا بود. او با بازی در فیلم زن دوم شاید به تعبیری متفاوت‌ترین حضورش در سینما را تجربه کرد. آقایی در سریال اولین شب آرامش نیز حضور داشت و ارتباط خوبش با احمد امینی کارگردان این سریال، باعثشد دوباره در ساخته دیگر احمد امینی یعنی بی‌گناهان ایفای نقش کند. صابرابر بازیگر متفاوت و خوش اخلاق سینمای ایران که استاد نقش آفرینی در نقش های مکمل است که امسال با فیلم های تابستان داغ وویلایی هادر جشنواره حضور داشت او که سه بار با فیلم های دایره زنگی و درباره الی و همچنین مینای شهرخاموش نامزد دریافت جایزه شده اما در هیچکدام نتوانسته سیمرغ را از آن خود کند. مینا ساداتی همسر بابک حمیدیان هم حسرت به دل چند ساله این جایزه است او سه سال پیاپی با فیلم های عصر یخبندان و امکان مینا وتابستان داغکاندید شده اما نتوانسته به این جایزه مهم دست یابد.

ارسال نظر