|
|
کدخبر: ۱۷۸۸۳۵

مدیر عامل ستاد کشور از آزادی ۷۶۴ زندانی جرائم غیر عمد با بدهی زیر۲۳ ملیون خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی امید نیوز، زمانی از جرائمی غیر عمد صحبت میشود منظور جرائمی است که فرد هیچ قصدی برای عمل مجرمانه نداشته و براساس وقوع اتفاقی مثل حادثه رانندگی، حادثه کارگاهی و…گناهکار شناخته میشود اما بر گردن او دیه میاید.

بر همین اساس سید اسدالله جولایی: طرح آزادی زندانیان غیرعمد که بدهی آنها زیر ۲۳میلیون باشد، دهه فجر امسال در هیئت مدیره ستاد دیه پیشنهاد شد که تا پایان سال جاری برخی از زندانیان از زندان های کشور آزاد شوند، که بر اساس این طرح ۱۶۰۰ زندانی برای آزادی، شناسایی شدند که فرآیند آزادی آنها در مراحل نهایی بود و از زمان آغاز اجرای این طرح یعنی ۲ بهمن امسال تا۱۷ اسفند، ۷۶۴ زندانی با بدهی خالص بیش از ۱۲میلیارد ۶۰۰میلیون آزاد شدند.

وی همچنین ادامه داد: براساس برآوردی که انجام شده حدود ۳۳ میلیارد تومان بدهی ۱۶۰۰ زندانی جرائم غیر عمد است که بر اساس فرآیند پرداخت بدهی آنها آن دسته از زندانیان باقی مانده تا پایان سال آزاد خواهند شد.

و همچنین تاکید کرد: با توجه به اینکه نیمی از زندانیان و بدهی آنها باقی مانده امیدواریم که تا پایان سال سایر زندانیان حائز آزادی در این طرح، آزاد و به جمع خانواده هایشان باز گردند.

ارسال نظر