|
|
کدخبر: ۱۷۹۸۴۰

مدیربرنامه های حامد هاکان در یک گفتگو درباره انزوا و گوشه نشینی حامد هاکان در سالهای پایانی عمرش و ابتلای او به بیماری سرطان گفت.

حامد هاکان خواننده فقید موسیقی پاپ کشورمان که در ابتدای ورودش به عرصه موسیقی طرفداران زیادی داشت اما کم کم به فراموشی سپرده شد در سالهای پایانی عمرش با یک بیماری دست و پنجه نرم میکرد و این بیماری او را منزوی و گوشه نشین کرده بود. حامد هاکان

حامد هاکان، خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ که روز گذشته چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ در ۳۴ سالگی درگذشت. علت مرگ حامد هاکان ایست قلبی گزارش شد است.
ماجرای بیماری حامد هاکان

هاکان در سال های گذشته گوشه نشین شده بود و خبر خاصی از او در رسانه ها منتشر نمی شد. فعالیتی نداشت و آلبومی هم منتشر نمی کرد. اما واقعیت این است که این گوشه نشینی امری تحمیلی بر حامد هاکان بود و این مسئله از سوی برخی از شرکت های حوزه موسیقی و برخی از دوستانش به او تحمیل شده بود. از طرفی به نظر می رسد که هاکان در سال های آخر عمرش با بیماری سرطان هم دست به گریبان بوده است اما کسی از آن با خبر نبوده یا حداقل سخنی دراین باره گفته نشده است.

به هر روی برای شنیدن ناگفته هایی درباره ی حامد هاکان سراغ حسام حسینی رفتیم که در سال های گذشته مدیر برنامه های حامد هاکان بوده است.

حسام حسینی درباره ی شنیدن خبر مرگ حامد هاکان گفت: ما چهارشنبه شب، ساعت ۸:۰۰ فهمیدیم که چنین اتفاقی رخ داده است. این اتفاق در منزل برایشان رخ داده و علت مرگش هم ایست قلبی بوده است.

حسینی درباره ی انتشار آلبوم حامد هاکان تاکید کرد: شش سال پیش آلبومش تولید شد و مجوزهای لازم را هم برای انتشار گرفته بودیم. در ابتدا با یکی از شرکت ها قرارداد بستیم که به هم خورد اما باز هم با شرکت دیگری برای انتشار آلبوم حامد هاکان قرارداد بستیم که آن هم با کم لطفی برخی از دوستان مواجه شد. متاسفانه برخی از دوستان به هاکان حسادت کردند و موجب شدند که آلبومش هرگز منتشر نشود.

او ادامه داد: حامد از هنرمندان واقعی و خیلی خوب بود. بالاخره مارکت موسیقی این مسائل را هم دارد و اتفاق هایی در آن رخ می دهد که برخی از هنرمندان در آن دیده نمی شوند. وقتی هنرمندی از نظر شهرت افت می کند، خیلی زود او را پس می زنند. الان تهیه کنندگان حوزه موسیقی به فکر رسیدن به سودِ مالی هستند آن هم سودی که زود به دست بیاید. خوانندگانی که ریشه دارند خیلی دیده نمی شوند.

مدیربرنامه های حامد هاکان درباره علت دوری او از عرصه موسیقی گفت: یکی همین کم لطفی ها و علت دیگر هم بیماری سرطان بود. در سال های گذشته درگیر شیمی درمانی هم بود. طی دو سال گذشته من کم و بیش از حامد خبر داشتم اما همین ۱۰ روز قبل که با او صحبت می کردم درباره همین بیماریش هم با من سخن گفت.

او ادامه داد: تا جایی که اطلاع دارم یک سال و نیم پیش این بیماری گریبان گیر او شده بود. قبلش هم مشکلات گوارشی داشت.

حسینی با اشاره به دلایل دیده نشدن هنرمندان واقعی گفت: از هر صد نفر ۸۰ نفر می خواهند خواننده شوند و باقی هم یا می خواهند فوتبالیست شوند یا این که بازیگر شوند. از آن ۸۰ نفر بالاخره ۶۰ نفرشان هم بالا می آیند و چیزی می خوانند و می روند. تا به این تعداد می پردازیم، خوانندگانی مانند حامد هاکان که هنرمندان واقعی هستند را فراموش می کنیم.

او ادامه داد: حامد در دوره ای کار می کرد که آثارشان به صورت زیرزمینی پخش می شد. حامد هم از نخستین کسانی بود که آثارش را به صورت زیرزمینی پخش می کرد و پروسه گرفتن مجوزش خیلی طولانی شده بود. همین امر موجب افسردگی و منزوی شدنش شد. برخی از دوستانش که خودش آنها را برای ورود به عرصه موسیقی کمک کرده بود، حامد را کنار گذاشتند و به او کم لطفی کردند. در این مارکت پول حرف می زند و فقط صدای خوب و کاربلدی کافی نیست.

حسینی در پایان صحبت هایش گفت: تمام کسانی که در عرصه موسیقی هستند، زمانی که چنین اتفاق هایی می افتد یاد هنرمندانی مانند هاکان می افتیم. اگر کسانی که با حامد قرارداد داشتند، آلبومش را پخش می کردند حداقل امیدی در درون او ایجاد می شد. هنرمند و آدمی با امید زنده است.

ارسال نظر