|
|
کدخبر: ۱۷۹۸۴۹

همدان - ایرنا - معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر همدان گفت: زوج سوئیسی با خرید و هدیه اقلام ضروری برای زلزله زدگان کرمانشاه با آسیب دیدگان این استان همدردی کردند.

سیلوا صلح میزایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: زوج سوئیسی که برای تفریح و گردش وارد استان همدان شده بودند با شنیدن اخبار و دیدن تصاویر زلزله استان کرمانشاه سفر خود را ناتمام گذاشتند.
وی بیان کرد: این افراد برای عزیمت به مناطق زلزله زده ابتدا به هلال احمر شهرستان بهار و سپس به جمعیت هلال احمر همدان مراجعه کردند.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر همدان اضافه کرد: آنها پس از دیدن همدردی مردم این استان با زلزله زدگان و جمع آوری و هدیه کالاهای مورد نیاز مردم آسیب دیده کرمانشاه، در این حرکت خداپسندانه شریک شدند.
صلح میرزایی گفت: این زوج اقدام به خرید اقلامی نظیر خرما، کنسروجات، پنیر و دیگر اقلام خرواکی کرده و این کالاها را به زلزله زدگان کرمانشاه هدیه کردند.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه شدیدی ساعت ۲۱:۴۸ شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶ با قدرت ۷.۳ درجه در مقیاس درونی زمین(ریشتر) در ژرفای ۹.۳۳ کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده، زیان ها و آسیب های زیادی به بار آورده است.
زلزله ۷.۳ ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه تاکنون ۵۳۰ کشته و هفت هزار و ۴۶۰ مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یکهزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد.
لازم به یادآوری است که اخبار کشته شدگان در حال افزایش است و باید مطالب به روز رسانی شود.

ارسال نظر