|
|
کدخبر: ۱۷۹۸۶۶

«مهناز» عروس ۲۶ ساله خانواده‌ای است که با ارائه دادخواست مهریه و به دنبال آن متواری شدن همسرش، با استناد به تضامین ارائه شده برای این تعهد، پدرشوهر ۶۰ ساله خود را روانه زندان کرد.

حاج غفور پدرشوهری است که از ۲۳ شهریور ماه سال جاری به دلیل ضمانت از چک‌های پرداختی به عروس‌اش در قبال مهریه ۱۱۴ سکه‌ای او، در زندان فردیس استان البرز تحمل حبس می‌کند.

«آش نخورده و دهان سوخته» مصداق بارز حکایت این پدر بازنشسته است که با بالا گرفتن اختلافات زناشویی تنها فرزند و عروس در آستانه طلاق‌اش، برای حل مشکل آن‌ها ورود کرد و به عبارتی ریش گرو گذاشت تا در قبال این پا درمیانی، پسرش گوشه زندان گرفتار نشود اما در مقابل، فرزند ناخلف با متواری شدن موجبات حبس پدر را فراهم کرد.

طبق گزارش کمیته تحقیق ستاد دیه، دی ماه سال ۹۵ اختلاف روی اختلاف منجر به ترک خانه از جانب خانم خانه می‌شود و علی‌رغم پیگیری‌ها نه تنها تلاش ریش‌سفیدان دو خانواده به سازش این زوج منتهی نشد بلکه «مهناز» با به اجرا گذاشتن مهریه ۱۱۴ سکه‌ای خود آخرین روزهای سال گذشته، همسرش را بعد از ۴ سال زندگی مشترک و با وجود یک فرزند ۲ ساله روانه زندان می‌کند.

پس از ۱۵ روز از روانه شدن مرد خانه به زندان با توافق و قبولی تعهد، زوجه رضایت می‌دهد در قبال ضمانت پدرشوهرش که فرد سالخورده و آبرومندی بود همسرش از بند آزاد و در پی ایفای تعهدش برآید اما چند روز بعد از آزادی، آن چه باعثلجاجت مهناز برای طرح شکایت می‌شود، شنیدن این خبر عجیب بود که بدهکار مهریه با هر ترفندی که بلد بوده ایران را برای همیشه برای مهاجرت به کشور آلمان ترک کرده است.

حالا پدر شوهر پیر مهناز به دلیل اشتباه فرزندش بابت ۱۱۴ سکه در حال تحمل کیفر است.

نیکوکارانی که تمایل دارند با هر استطاعت مالی در آزادی این فرد نیازمند و آبرومند سهیم شوند، می‌توانند با شماره تلفن ۱۵-۸۸۹۱۶۰۱۲ همیار ستاد دیه در این امر خداپسندانه باشند.

ارسال نظر