|
|
کدخبر: ۱۸۰۵۶۲

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از افزایش 14.5 درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد در سال 97 خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ،

سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در دیدار با اعضای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، اجتماعی، عمران، شورای‌های امور داخلی کشور و قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به تصمیم دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه مبنی بر افزایش 10 درصدی مستمری مددجویان اظهار کرد: با توجه به تاثیر افزایش قیمت‌ها به ویژه نرخ ارز و طلا در وضعیت اقتصادی، تصمیم گرفته شد مستمری مددجویان ۱۴.۵ درصد افزایش یابد که ما به التفاوت افزایش مستمری فروردین ماه، اردیبهشت ماه پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار یک هزار و 400 میلیارد تومانی بانک‌های عامل به اشتغال مددجویان کمیته امداد ابراز امیدواری کرد که با اختصاص سهمی از ۱.۵ میلیارد دلار برداشتی از صندوق توسعه ملی نسبت به اشتغال مددجویان، کمیته امداد در سال 97 عملکرد بهتری در این زمینه خواهد داشت.

فتاح با اعلام اینکه در سال گذشته حدود 135 هزار فقره تسهیلات اشتغالزایی به جامعه هدف پرداخت شد، گفت: از این رقم، یک هزار و 900 میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل و 450 میلیارد تومان نیز توسط صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تامین شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه این نهاد برای مددجویان متناسب با ظرفیت، توانایی و اقتضای منطقه اشتغالزایی می‌کند، افزود: با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور تصمیم گرفته شد امسال کمک‌های موردی کمیته امداد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

وی درباره خروج مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد توضیح داد: خروج افراد از این چرخه طبیعی است و این امر طبق شرایط خاصی انجام می‌شود؛ به طور نمونه بر اساس قانون دختران تحت حمایت پس از ازدواج و پسران نیز پس از رسیدن به سن 18 سال از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج و افراد جدید جاگزین می‌شوند.

فتاح اصلی‌ترین عامل خروج افراد از چرخه حمایتی کمیته امداد را اشتغال و خودکفایی مددجویان دانست و افزود: در واقع اگر خانوار تحت حمایت دارای درآمدی پایدار شود و از نظر مالی توانایی استقلال داشته باشد از چرخه حمایتی خارج می‌شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه سطح درآمدی مددجویان برای خروج از چرخه حمایتی این نهاد با توجه به تورم متغیر است، گفت: سال گذشته بیش از 100 هزار خانوار پس از خودکفایی از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند. در سال 97 نیز این روند ادامه خواهد یافت.

ارسال نظر