|
|
کدخبر: ۱۸۰۵۷۴

رئیس اداره عمران و بهسازی راه و شهرسازی کردستان گفت: بافت‌های ناکارآمد، حواشی شهرها و نواحی منفصل شهری و مسائل و مشکلات مبتلا به آن به عنوان یکی از جدی‌ترین چالش‌های نظام برنامه‌ریزی و مدیریت شهرهای کشور مطرح است که با اجرای طرح بازآفرینی ساماندهی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی کردستان به ارائه گزارشی در رابطه با فعالیت‌های انجام شده در این زمینه پرداخت .

مصطفی رضایی گفت: 110 میلیارد ریال کار اجرایی تنها در ناحیه منفصل شهری نایسر در حال انجام است که پروژه بهسازی معابر چشمگیرترین آن‌ها است .

وی اظهار کرد: مقرر شده بود برای کمک به آسفالت و بهسازی سکونتگاه غیررسمی نواحی منفصل شهری نایسر و حسن‌آباد سنندج سازمان ملی زمین و مسکن تا سقف 130 میلیارد ریال زمین واگذار کند که شهرداری تاکنون مشخصاتی به ارزش 90 میلیارد ریال ارسال کرده که با معرفی پیمانکار هر فاز، ما زمین‌ها را تحویل می‌دهیم .

رضایی یادآور شد: مصوب شده بود برای تملک املاک تاریخی شهر که هویت سنندج محسوب می‌شود و یک به یک در حال از بین رفتن است 60 میلیارد ریال تخصیص یابد اما هنوز شهرداری پیگیری‌های لازم را انجام نداده است .

وی با اشاره به اینکه برای تولید فضاهای عمومی در نایسر کمبود زمین وجود دارد، افزود: برای ساخت مدرسه در این ناحیه مجبور شدیم بخشی از زمینی را که برای ساخت پاسگاه انتظامی اختصاص داده بودیم از نیروی انتظامی پس بگیریم .

وی تأکید کرد: به دلیل کمبود زمین از مردم منطقه خواسته‌ایم در ازای اینکه زمینی در اختیار راه و شهرسازی بگذارند در مناطقی دیگر به آن‌ها زمین معوض بدهیم .

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: برنامه مدونی برای ساماندهی حواشی شهر وجود ندارد و هر دستگاهی به صورت جزیره‌ای در این حوزه در حال فعالیت است.

هر چند برای بسیاری از مصوبات و برنامه‌هایی که در قالب طرح بازآفرینی شهری پیگیری می‌شود اقدامی صورت نگرفته یا اگر هم گرفته به کندی پیش می‌رود اما برخی از این تصمیم‌ها آغاز شده و برخی نیز به انجام رسیده است .

ساخت مدرسه 6 کلاسه در نایسر و آغاز ساماندهی و بهسازی معابر این ناحیه منفصل شهری از جمله این طرح‌ها است که انجام شده است.

ارسال نظر