|
|
کدخبر: ۱۸۰۷۶۹

رئیس شورای اسلامی شهر رشت، راه‌اندازی کامل تراموا را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری رشت در سال 97 دانست و گفت: این پروژه باید با انجام اقدامات ویژه و اولویت‌دار راه‌اندازی و حداقل تا سال آینده به اتمام برسد تا شهروندان بتوانند از این وسیله نقلیه پاک استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، سید امیر حسین علوی با تأکید بر اینکه راه‌اندازی تراموا به ‌عنوان یکی از نسخه‌های درمان معضل ترافیک و حمل‌ونقل رشت از اولویت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: تعلل در بهره‌برداری از این پروژه موجب افزایش اعتبار مالی موردنیاز به دلیل تورم می‌شود که با توجه به شرایط موجود، تأمین این منابع بسیار دشوار و غیرممکن خواهد بود.

وی توسعه گردشگری را یکی از ضروریات کاری شهرداری رشت عنوان و تصریح کرد: شهر رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک در یونسکو و نیز با وجود برخورداری از بسترهای لازم چون جاذبه‌های تاریخی ازلحاظ گردشگری عقب ‌مانده است و ضرورت دارد که زیرساخت‌های توسعه گردشگری در این شهر تقویت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت، راه‌اندازی کامل تراموا را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری رشت در سال 97 دانست و گفت: این پروژه باید با انجام اقدامات ویژه و اولویت‌دار راه‌اندازی و حداقل تا سال آینده به اتمام برسد تا شهروندان بتوانند از این وسیله نقلیه پاک استفاده کنند و به حل بخشی از معضلات ترافیک و حمل‌ونقل شهری رشت امیدوار باشند.

بزودی صدای تراموای شهری در گوش شهروندان رشتی طنین انداز میشود

رییس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای شهر رشت گفت: صدای تراموای شهری رشت بزودی در گوش شهروندان این شهر طنین انداز می شود.

به گزارش ایسنا، اسماعیل حاجی پور در بیست و هفتمین جلسه کمیسیون حمل ونقل و ترافیک با اشاره به این مسئله که حذف بند مربوط به تراموا رشت از طرح جامع صورت گرفته بود اظهار کرد: پیگیری های جدی و مستمر شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران مربوطه شهرداری با حمایت مجمع نمایندگان استان و ارسال درخواستی به رییس کمیسیون تلفیق باعث تجدید نظر و تخصیص بودجه ملی برای انجام این طرح شد.

وی خواستار پیگیری های لازم و ارائه طرح نهایی مشاور تا ماه آینده و عرضه اوراق طرح نهایتا تا تیر ماه سال جاری شد.

عضو شورای پنجم با تاکید بر این موضوع که مهمترین مشکلات شهر معضل ترافیک و وضعیت رودخانه هاست، از عزم و اراده جدی برای حل معضل ترافیک در بین مدیران شهری خبر داد.

وی افزود: از دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از اجرای طرح تراموا و نگاه ویژه به رشت انتظار داریم بیان کرد در صورت اخذ اعتبارات ملی در زمانبندی های تعیین شده این طرح در بازه زمانی 3 ساله مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

حاجی پور با اشاره به تعهدی که مدیران شهری جهت تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در حوزه اتوبوس های شهری به شهروندان داده‌اند خواستار پیگیری جدی مدیران شهرداری در حوزه حمل و نقل جهت دریافت 80 دستگاه مندرج در قرارداد شد و از تمایل حضور بخش خصوصی در این حوزه خبر داد.

عاقل منش نیز بکارگیری از ظرفیت بخش خصوصی توانمند را امری مثبت البته در صورت اعمال نظارت های کافی دانست.

عضو کمیسیون ترافیک شورای شهر با اشاره به تجربه ناموفق ادوار گذشته در زمینه برون سپاری خدمات حمل و نقل عمومی، مؤلفه های فرهنگی را در کنار مؤلفه های فنی از عوامل بروز ترافیک در شهر رشت دانست که حل آنها مستلزم نگاه تخصصی، بومی و کارشناسی مسئولین و مشاورین حوزه ترافیک است.
انتهای پیام

ارسال نظر