|
|
کدخبر: ۱۸۰۷۹۴

مشاور وزیر آموزش و پرورش:

تهران-ایرنا-مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ‌انتخابات هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در سلامت کامل انجام شده،گفت:امکان دارد ایراداتی به لحاظ فنی وجود داشته باشد که تلاش خواهیم کرد در آینده این نقایص برطرف شود.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، عادل عبدی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری مرحله پایانی انتخابات فرهنگیان در صندوق ذخیره در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تدابیر لازم اندیشیده شد تا انتخاباتی بدون تخلف و سالم برگزار شود به همین دلیل از گروه های مدنی و تشکل های فرهنگیان به عنوان ناظر دعوت شد تا در مراحل مختلف رای گیری حضور داشته باشند.
وی در خصوص برخی تخلفات گزارش شده در مرحله اول انتخابات در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان نیز اظهار داشت: از آنجا که رای گیری به صورت الکترونیکی انجام شد در موارد محدودی از یک گوشی چند بار رای داده شده بود که پس از استخراج آن آرا در همان مرحله حذف شد.
عبدی تصریح کرد: به منتخبان ورود به مرحله پایانی اطمینان داده می شود که هیچ کس از قبل انتخاب نشده و نظر و رای نهایی این 83 نفر ملاک انتخاب نهایی خواهد بود .
مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:منتخبان فرهنگیان که به عضویت هیات امنای صندوق ذخیره در می آیند باید توانایی حسابرسی و توانمندی در زمینه مسایل مالی و اقتصادی را داشته باشند.
وی تصریح کرد: تاکید وزیر مبنی بر دارا بودن توانایی حسابرسی افرادی که به عنوان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان حضور می یابند صرفا یک توصیه است و اجباری در آن نیست اما به طور طبیعی کسی که وارد این صندوق بزرگ مالی می شود باید توانمندی و اطلاعات مالی و اقتصادی لازم را داشته باشد.
در مرحله اول انتخابات فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در مجموع، سه هزار و 557 نفر از فرهنگیان سراسر کشور نامزدی خود را اعلام و ثبت نام کردند.
از این تعداد، پس از رای گیری، 83 نفر که بیشترین آرا را کسب کرده بودند در مرحله اول انتخاب شدند تا با بررسی و تایید صلاحیت حرفه ای، سه نفر به مدت چهار سال به عنوان عضو و بازرس در صندوق ذخیره فعالیت کنند.
تاکنون فعالیت هیات امنای صندوق به صورت انتصابی بوده و اعضای کنونی، منتخب وزیران پیشین آموزش و پرورش هستند و این اولین بار است که اعضای هیات امنا از میان فرهنگیان و در قالب برگزاری انتخابات تعیین می شوند.
از ابتدای تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان از سال 74 تاکنون، یک میلیون و 530 هزار و 521 به عضویت این صندوق درآمده اند که تعدادی از این اعضا یا از عضویت خارج یا بازنشسته شده اند .
علمی *1883* 1836 **1440

ارسال نظر