|
|
کدخبر: ۱۸۱۱۶۷

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت:42 درصد از شمار جمعیت این استان تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.

دکتر محمدرضا جیریایی روز سه شنبه در حاشیه نشست با فرماندار خمین در گفت و گو با ایرنا افزود: 600 هزار نفر در این استان در چهار صندوق، تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار دارند که صندوق روستایی با 360 هزار بیمه شده بیشترین شمار جمعیت تحت پوشش را دارد.
وی ادامه داد: 90 هزار نفر در صندوق کارکنان دولت، 34 هزار نفر در صندوق سایر اقشار و 120 هزار نفر در صندوق بیمه همگانی از خدمات درمانی بیمه سلامت برخوردار هستند.
مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به نظام ارجاع پزشک خانواده در روستا و شهرهای کمتر از 20 هزار جمعیت اظهار کرد: تعداد پزشکان خانواده در استان نسبت به میانگین کشور بیشتر است.
جیریایی گفت: 137 پزشک در 104 مرکز بهداشت در روستا و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت استان مرکزی خدمات ارائه می دهند.
وی ادامه داد: سال گذشته 400 میلیارد ریال برای صندوق بیمه سلامت هزینه شده و از ابتدای شروع طرح از سال 93 مبلغ هزار میلیارد ریال برای این صندوق هزینه شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان تصریح کرد: سیستم بانک اطلاعاتی بیمه سلامت با بیمه تامین اجتماعی همپوشانی دارد و کسانی که تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند نمی توانند از خدمات تامین اجتماعی استفاده کنند.
فرماندار خمین نیز گفت: طرح تحول سلامت یکی از افتخارات ارزشمند دولت تدبیر و امید است.
احمد طهرانی افزود: ارائه خدمات در مراکز درمانی باید کیفی سازی شود که افزایش کیفیت در حوزه درمانی، هتلینگ و افزایش حضور پزشکان متخصص از تاثیرات نظام تحول سلامت است.
فرماندار خمین ادامه داد: به دلیل وضعیت اقتصادی این شهرستان، مردم به ویژه روستاییان تمایل دارند از خدمات مراکز درمانی دولتی استفاده کنند.
رئیس بیمه سلامت خمین نیز گفت: 56 هزار نفر دراین شهرستان تحت پوشش خدمات درمانی بیمه سلامت قرار دارند.
سیده رویا شریفی افزود: 9 هزار نفر در صندوق کارمندی، 28 هزار در صندوق روستایی، 17 هزار نفر در صندوق بیمه همگانی و 2 هزار نفر در صندوق سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.
وی اظهار کرد: 500 نفر در طرح مشارکتی یا بیمه ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که 60 بیمار خاص نیز در قالب این طرح از خدمات درمانی بیمه ای بهره می برند.
رئیس بیمه سلامت خمین تصریح کرد: نظام ارجاع پزشک خانواده در 12 مرکز بهداشتی این شهرستان اجرا می شود.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت و در فاصله 61 کیلومتری اراک قرار دارد.
7277/3075

ارسال نظر