|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۶۰

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با بیان این مطلب که اگر در مسایل اجتماعی شاهد برخی از ناهنجاری‌ها هستیم به سانسور برخی اتفاقات اشاره و تصریح کرد: همواره سعی کردیم که خیلی از وقایع ناهنجار را بیان نکرده و در این راستا استراتژی‌های نادرستی به کار می‌بردیم این در حالی است که جامعه باید نسبت به وقایع آگاه شود و قطعا مردم زمانی که بدانند در معرض خطر هستند، مراقبت‌ها را افزایش خواهند داد.

به گزارش ایسنا، "عباس صادق‌زاده" صبح امروز دوم تیرماه در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: متاسفانه فرهنگ پیشگیری یک فرهنگ بسیار ضعیفی در جامعه ما است.

وی بهترین عامل کنترل شیوع و قاچاق مواد مخدر را افزایش فرهنگ پیشگیری دانست و بیان کرد: در ترویج فرهنگ پیشگیری رسانه‌ها می‌توانند نقش آفرینی کنند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با بیان این مطلب که پیشگیری، سلامت جامعه را رقم می‌زند، تصریح کرد: طرح های اجتماع محور که می تواند آگاه سازی افراد جامعه در جهت پیشگیری از مواد مخدر را داشته باشد، قطعا نقش موثری در پیشگیری خوهد داشت.

وی با بیان این مطلب که در راستای اقدامات اجتماع محور گام‌های موثری در استان کرمان برداشته‌ایم، اظهار کرد: با وجود اقدامات اجتماع محور اما هنوز شاهد مصرف مواد مخدر در بین جوانان و به ویژه خانم ها هستیم. متاسفانه خانم‌ها برای کاهش وزن و زیبایی به مواد مخدر روی می‌آورند و همچنین کاهش سن اعتیاد (در بین دانش‌آموزان) نشان دهنده این است که در آگاه سازی موفق نبوده‌ایم.

صادق‌زاده با اعلام این خبر که استان کرمان سه سال متوالی در بحث فرهنگ و پیشگیری رتبه برتر کشور را کسب کرده است، مطرح کرد: استان کرمان در بحث شیوع در قیاس با سایر استان‌ها وضعیت بدتری ندارد. استان کرمان شاید در بحث مصرف مواد سنتی تفاوت‌هایی با سایر استان‌های کشور داشته باشد اما از نظر مصرف مواد مخدر صنعتی وضعیت بهتری دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان این مطلب که اگر در مسایل اجتماعی شاهد برخی از ناهنجاری‌ها هستیم به سانسور برخی اتفاقات اشاره و اظهار کرد: همواره سعی کردیم که خیلی از وقایع ناهنجار را بیان نکرده و در این راستا استراتژی‌های نادرستی به کار می‌بردیم این در حالی است که جامعه باید نسبت به وقایع آگاه شود و قطعا مردم زمانی که بدانند در معرض خطر هستند، مراقبت‌ها را افزایش خواهند داد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان افزود: در بحث قلیان اگر خانواده و دستگاه‌ها با نگاهی عمیق به این موضوع توجه کنند، استفاده از این ماده مخدر در این سطح گسترش نمی‌یابد و باید نگاه انتفاعی به بحث مواد مخدر کاهش یابد چراکه بسیاری مراکز درمانی قبل از توجه به درمان منافع خود را در نظر دارد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه نباید در این مسایل فرافکنی کند اظهار کرد: در بحث اعتیاد همه افراد جامعه به نوعی دخیل هستند و نباید مشکلات ناشی از افزایش مصرف مواد مخدر را بر دوش یک دستگاه یا سازمان خاص قرار داد.

ارسال نظر