|
|
کدخبر: ۱۸۱۵۰۵

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مدیریت استفاده بهینه از منابع آبی موجود کشور در اولویت نخست این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش امیدنیوز محمود حجتی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به سراوان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع آبی و وضعیت خشکسالی در کشور بویژه در سراوان مدیریت منابع آبی یکی از ضرورت های اجتناب ناپذیر است.
وی تاکید کرد: با درست مصرف کردن و مدیریت منابع آبی باید از حداقل آبی که در اختیار داریم به بهترین نحو استفاده کنیم.
وی تاکید کرد: دولت و مجلس با عنایت به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در رابطه با مسائل کم آبی در کشور بودجه ای برای اجرای طرح های آبیاری نوین اختصاص دادند.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: امیدواریم با اجرای طرح های آبیاری نوین، کشاورزی با راندمان بهتری ادامه یابد.
حجتی با اشاره به بازدید از طرح پرورش کبک در سراوان اظهار داشت: ابتکارات پرورش کبک یکی از خدمات مهمی بود که در این شهرستان اجرا شده و توانسته در مدت کوتاه بازارهای خارجی و کشورهای همسایه را در اختیار گیرد.
وی محصول خرمای سراوان را با ارزش توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه عمده محصول خرما در سراوان از نوع مضافتی است این محصول توانسته بازارهای داخلی و خارجی را به خود اختصاص دهد.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: اگر کشاورزان نتوانند به موقع خرمای خود را به بازار عرضه کنند سازمان تعاون روستایی محصول آنان را خریداری می کند.
 محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی چهارشنبه شب به منظور بهره برداری و بازدید از طرح های بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان وارد زاهدان مرکز این استان شد.
حجتی در این سفر ضمن دیدار و گفت و گو با کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی، از طرح های سامانه نوین آبیاری، آبخیزداری، واحدهای پرورش جوجه یک روزه و پرورش کبک، باغ نخیلات و واحد فرآوری محصولات کشاورزی در شهرستان های خاش، سراوان و ایرانشهر بازدید و برخی از آنها را راه اندازی خواهد کرد.
 

ارسال نظر