|
|
کدخبر: ۱۸۱۵۷۴

فرمانده انتظامی گلستان گفت: در 3 ماهه ابتدایی امسال 8 تن و 130 کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 207 درصدی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، علی‌اکبر جاویدان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: گلستان برخلاف تصور و گفته‌های برخی مسئولان استان آلوده و قرمز در بحث موادمخدر نیست.

وی افزود: گلستان در بحث قاچاق و مصرف موادمخدر بین استان‌های میانی کشور قرار دارد.

فرمانده انتظامی گلستان بیان داشت: از سال 95 در موضوع موادمخدر، روند مقابله از حیث مدیریتی، ابزارها و ظرفیت‌های موجود دچار تغییر شد که نتایج خوبی هم در پی داشته است.

وی گفت: سال 96 نسبت به سال 95 در میزان کشفیات شاهد رشد 38 درصدی بودیم و در 3 ماهه امسال هم کشفیات انواع موادمخدر در استان 207 درصد افزایش یافته است.

جاویدان ادامه داد: در 3 ماهه ابتدایی امسال 8 تن و 130 کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف و ضبط شد که 6 تن و 300 کیلوگرم آن از نوع تریاک بود.

وی با بیان اینکه در 3 ماهه امسال 16 باند تهیه و توزیع موادمخدر در استان شناسایی و منهدم شد، افزود: در همین مدت 2 باند و شبکه مهم بین‌المللی در استان زمین‌گیر شد که در 2 مرحله به ترتیب 2 تن و 250 کیلوگرم و 4 تن انواع موادمخدر از آنان کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: دستگیری قاچاقچیان در این مدت 96 درصد و دستگیری توزیع کنندگان 8 درصد رشد دارد.

وی برخورد با خرده فروشان و معتادان متجاهر را از رویکردهای مهم پلیس برشمرد و گفت: در این زمینه طرح‌های ویژه‌ای اجرا شد. سال گذشته در فضای اطراف مدارس و دانشگاه‌ها این طرح را اجرا کردیم که اثرات خوبی داشت.

جاویدان افزود: در همین راستا گشت مشترک در استان شکل گرفته و مغازه‌های اطراف فضاهای آموزشی که اقدام به فروش انواع قرص، شربت متادون یا هر ماده مخدر دیگری می‌کردند، شناسایی و با آنها برخورد شد.

ارسال نظر